A brazil focisták már a negyeddöntőben

A nagy esélye Brazília labdarúgó-válogatottja második mérkőzését is megnyerte az olimpián, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Négy négyes csoport szerepel az olimpián, egy továbbjutó kilétére pedig már fény derült. Brazília vasárnap délután a szintén győzelemmel indító Fehéroroszországgal meccselt és meglepetésre már korán hátrányba került, Renan a 8. percben talált be.

A dél-amerikaiak gyorsan egyenlítettek Pato váltotta gólra Neymar passzát, majd a második félidőben a seleceao első találatát előkészítő labdarúgó is beköszönt. Neymar a 92. percben a Chelsea új szerzeményével, Oscarral is gólt lövetett, Brazília így a második csoportmeccsét is megnyerte és már biztosan továbbjut.

Vasárnap délután még két másik mérkőzést rendeztek: Egyiptom nem bírt Új-Zélanddal, Mexikó pedig 2-0-ra legyőzte Gabont.

Eredmények – olimpiai labdarúgótorna, férfiak

C csoport (Manchester, Old Trafford):
Egyiptom – Új-Zéland 1-1 (1-1)
Brazília-Fehéroroszország 3-1 (1-1)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Brazília 6 pont, 2. Fehéroroszország 3, 3. Egyiptom 1 (3-4), 4. Új-Zéland 1 (1-2)