Az éllovas győzelme Mugellóban

jorge lorenzo (jorge lorenzo, )

A pilóták pontversenyét vezető Jorge Lorenzo nyerte az Olasz Nagydíj királykategóriáját.

A gyorsaságimotoros-világbajnokság mugellói futamán Dani Pedrosa indulhatott az élről, és meg is tartotta vezető pozícióját a rajt után, de hamar megérkezett a nyakára a Yahamával versenyző Jorge Lorenzo.

Sokáig nem is vacakolt a spanyol, megelőzte honfitársát, majd az első helyet a leintésig megtartotta.

A dobogó második fokára Pedrosa állhatott fel, ötmásodperces hátránnyal, míg a harmadik Andrea Dovizioso lett. Az olasz versenyző idén már már negyedszer ért oda az első három hely egyikére. Az ausztrál Casey Stoner úgy hozta be a nyolcadik helyre a Hondát, hogy verseny közben kicsúszott, de sikerült visszaverekednie magát az aszfaltra.

A negyedik helyen a német Stefan Bradl végzett, akinek pályafutása során ez volt a legjobb eredménye a MotoGP-ben.

A pilóták pontversenyét továbbra is Lorenzo vezeti, immár tizenkilenc ponttal Pedrosa előtt.

Eredmény – MotoGP, Olasz Nagydíj
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 41:37.477 perc
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 5.223 mp hátrány
3. Andrea Dovizioso (olasz, Yamaha) 10.665 mp hátrány

Az állás 9 futam után (még 9 van hátra): 1. Lorenzo 185 pont, 2. Pedrosa 166, 3. Casey Stoner (ausztrál, Honda) 148