Lorenzót Silverstone-ban sem tudták megfogni

jorge lorenzo (jorge lorenzo, )

Az MotoGP éllovasa, Jorge Lorenzo nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíját, és összetettben már 25 ponttal vezet.

Álvaro Bautista, Ben Spies, Casey Stoner és Jorge Lorenzo volt a rajtsorrend Silverstone-ban, de a spanyol versenyző az első körben visszacsúszott a hatodik helyre.

Innen kellett megkezdenie a felzárkózást Lorenzónak, aki a féltávra magára talált, és Stonerrel csatáztak az első pozícióért. Őket Pedrosa követte a harmadik helyen, de ez a sorrend a későbbiekben már nem változott, így a Yamahás versenyző három másodperces előnnyel nyert az ausztrál Stoner előtt.

A 25 éves Lorenzo, aki nemrég hosszabbított a Yamahával, idén hat futamból négyet megnyert, és a tabellán 25 pontos előnyt harcolt ki a második Stoner előtt.