A magyar lányok bevették Bakut

A magyar női kézilabda-válogatott 34-24-re nyert az azeri csapat ellen Bakuban Európa-bajnoki selejtezőn.

I. csoport, 5. forduló:
Azerbajdzsán-Magyarország 24-34 (9-14)
Magyar gólszerzők:
Cifra 8, Tomori 7, Görbicz 6, Kovacsicz 3, Kovacsics, Rédei-Soós, Orbán, Bulath 2-2, Szekeres 1, Szucsánszki 1

Böhn debütáló mérkőzésén, október 19-én, Szombathelyen a magyarok 41-19-re nyertek az azeriek ellen, és most is csak amiatt volt gond, hogy a csapat szerda hajnalban érkezett meg Bakuba, így még az átmozgató edzés is elmaradt.

A szövetség helyszíni tájékoztatása szerint a hazaiaknak már az első félidőben is csak fellángolásaik voltak, a magyarok a 22. percben már 12-6-ra vezettek, és végül ötgólos előnnyel várták a folytatást.

A fordulást követően magabiztosan tartotta előnyét a magyar válogatott és sima győzelmet aratott. A mérkőzés legjobbjának Cifra Anitát választották

Amennyiben a németek a papírformának megfelelően este nyernek a fehéroroszok ellen Minszkben, akkor a magyar és a német csapat biztosan kijut a decemberi hollandiai Eb-re.

A Böhn-együttes a vasárnapi záráson a fehéroroszokat fogadja Dabason.

4. Azerbajdzsán 0/5

A csoport első két helyezettje vehet részt a decemberi, hollandiai Európa-bajnokságon.