Huszadszor is Veszprém

A kiélezett első félidőt követően a második felvonásban hengerelt az MKB Veszprém a Pick Szeged ellen a férfikézilabda bajnoki finálé mindent eldöntő harmadik mérkőzésén és 29-21-re győzött. A klub összességében 20., zsinórban az ötödik bajnoki címét nyerte meg.

A bajnoki döntő első felvonását a Veszprém megnyerte hazai pályán, azonban a Szeged drámai csatában egyenlített a Tisza-parton, így mindent eldöntő harmadik találkozón kellett dönteni a csapatoknak. Szombaton ebédidőben rendezték az összecsapást az MKB otthonában, a mérkőzés amiatt is különleges volt, hogy Mocsai Lajos most irányított utoljára a veszprémi brigádot.

A vendég Szeged szerzett vezetést, ám Vujin gyorsan egyenlíteni tudott. 4-4-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, ekkora azonban kettővel meglépett a vendéglátó. A 15. percben azonban újra egál volt Prodanovic büntetője után (8-8), sőt, Zubai a vezetést is megszerezte a Picknek. Három minutummal a vége előtt is a szegediek vezettek egy találattal, ám a hajrá jobban sikerült a címvédőnek, amely 17-14-ről várhatta a folytatást.

Ugyan a második félidőnek kettő emberelőnyben vághatott neki a vendéggárda, ám hosszú percek teltek el az első szegedi találatig. A Veszprém közben szép lassan növelte előnyét, így amikor Zubai megszerezte a Pick első találatát a második félidő 15. percében (összesen 17 minutumos gólcsend után találtak be a Tisza-partiak), addigra már 23-15-re vezetett az MKB.

Fazekas Nándor a folytatásban is fogott, mint a zöld festék, még hetesből sem sikerült túljárni a rutinos kapus eszén. A végén már igazi örömjátékot nyújtott a Veszprém, amely végül 29-21-re nyert. A klub ezzel zsinórban ötödször lett magyar bajnok, összességében pedig huszadszor (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010 és 2011) végzett a honi pontvadászat élén.

A félidőben egyébként leleplezték Mocsai Lajos utódját, a spanyol Antonio Carlos Ortega lesz az MKB Veszprém új edzője.

“Veszprémben igazi szakértő közönség van. Köszönöm, hogy a szurkolók, a város befogadott. Sok szép élmény köt ide. Most szét kell választani a válogatott és a klubedzői teendőket, de így is sokat fogok idejárni. A játékosoknak és a vezetőknek is köszönöm, hogy mindenben segítettek!” – mondta bajnoki sállal a nyakában pályán sétáló Mocsai. A munkáját immár csak szövetségi kapitányként folytató Mocsaival öt bajnoki és négy Magyar Kupa-elsőséget gyűjtött be a gárda, amely 2008-ban a KEK-ben is diadalmaskodott.

A finálé után közel 4000 veszprémi szurkoló éltette a csapatot az arénában, gyakran csendült fel a “Húsz, húsz” kiáltás.

A rivális gárda mestere, Skaliczki László csak annyit jegyzett meg, hogy gratulál a hazaiaknak, és az a csapat, amelyik több mint negyedórán át nem tud gólt szerezni, egyszerűen nem érdemel győzelmet.

Eredmény – férfikézilabda NB I., döntő, 3. mérkőzés

MKB Veszprém-Pick Szeged 29-21 (17-14)
Gólszerzők: Vujin 8/2, Terzic 7, Iváncsik G. 6, Sulic 3, Császár 3/1, Gulyás 2, illetve Prodanovic 6/3, Ancsin 3, Zubai 3, Sulc 3, Vadkerti 2, Lékai 2, Buday 1, Pribanic 1

A párharcot 2-1-es összesítéssel a Veszprém nyerte.