Javítottak a magyarok az öttusa-vb-n

Jó úszással Gyenesei Leila és Kovács Sarolta felzárkózott a bő élmezőnyhöz a római öttusa-világbajnokság női versenyének szombati döntőjében.

A második számban Kovács szerepelt a legjobban, az Aquaniene központ nyitott 50-es medencéjében 2:10.59 perc (1236 pont) alatt úszta le a 200 méteres távot, ezzel ebben a részversenyben harmadik volt. Ötödikként zárt Gyenesei, aki 2:11.76-tal (1220) csapott a célba. Összetettben Gyenesei a 19-ről a nyolcadik, Kovács pedig a 22-ről a kilencedik helyre ugrott előre.

A magyarok közül továbbra is Tóth áll a legelőkelőbb helyen, harmadik a lovaglást megelőzően. Az úszásban 14. lett 2:17.57-tel (1152), de előzőleg a vívásban annyi pontot gyűjtött, hogy így is csak egy helyet csúszott vissza.

Nagy fölénnyel vezet a háromszoros világbajnok francia Amélie Cazé, akit honfitársa, Élodie Clouvel, illetve Tóth követ.
Úszásban a leggyorsabb magyart, Kovácsot, Clouvel (2:06.97/1280), illetve a brit Samantha Murray (2:08.04/1264) előzte meg.