Óriási lépést tettek a kézisek London felé

A férfi-kézilabdaválogatott a göteborgi olimpiai selejtezőtorna első meccsén sorsdöntő sikert aratott Macedónia ellen.

A magyar kézilabda-válogatott rögtön egy sorsdöntő meccsel kezdett a macedónok ellen. A házigazda svédek, a brazilok, a macedónok és a mieink alkotta négyesfogat első két helyezettje jut ki az olimpiára.

A svédek esélyesek, a másik kvótás helyért viszont akár ki-ki meccsnek is felfogható a macedónok elleni találkozó. Mocsai Lajos ezúttal Vadkerti Attila és Szöllősi Szabolcs játékát nélkülözte.

A mérkőzés összefoglalója:

Óriási volt a tét, hiszen aki nyer az előzetes latolgatások alapján az esélyes svédek mellett nagy esély kap az olimpiai kvótára.

A mieink lelkileg jobben felpörögtek a harcra, és a mérkőzés elején rögtön elléptek Macedóniától.

A folytatásban aztán kiderült, hogy hiába a jó magyar védekezés, Lazarovot nem sikerült teljesen kikapcsolni a játékból, és Mojszkovzki is rendesen megszórta Fazekast.

Ennek azonban jelentős oka volt, hogy a spanyol bírókettős szinte minden helyzetben kiállítással súlytotta a magyar válogatottat, elment az energia a közben sovány előnybe került ellenfél tartására.

A szünet előtt Fazekas elkezdte szállítani a védéseket, a becserélt, 41 éves Pérez Carlos és a 30-on felül járó Krivokapic Milorad révén az első félidő végén már 15-13-as magyar evzetést mutatott az eredményjelző.

A fordulás után állandósulni látszott a magyar előny, a macedónok nem tudtak mit kezdeni a befutó szélsőinkkel, illetve a remek bejátszásokkal.

Vezettünk már néggyel is, ekkor azonban a rengeteget reklamáló macedónok elkezdték jobb szélről lődözn a gólokat, Mocsai Lajos be is küldte Miklert Fazekas helyére.

A véghajrára egy gólra fogyott a magyar vezetés, 50 másodperccel e vége előtt, az addig egyetlen pillanatot sem játszó Harsányi Gergely beállt és rettentő fontos gólt szerzett. A túloldalon Mikler védésével pont került a meccsre.

A 28-26-os győzelemmel a Mocsai-csapat közel került az olimpiai részvételhez, de persze a dalnak még nuincs vége, szombaton hozni kell a kötelező győzelmet Brazília ellen.

Férfi kézilabda olimpiai selejtezőtorna, Göteborg, 1. mérkőzés
Magyaroszág-Macedónia 28-26 (15-13)

Mocsai Lajos szövetségi kapitány nyilatkozata:
Nehéz ilyenkor még értékelni, de hatalmas fegyvertényt hajtott végre a csapat. Nagyon kemény végjátékban sikerült megőrizni az előnyt a macedónok ellen. Most a regenerációé a főszerep, holnap Brazilia következik”.

Borsos Attila, a Magyar Kézilabda Szövetség elnökségi tagja
A Göteborgban tartózkodó sportvezető kiemelte a jól sikerült cseréket.
“Gratulálok a csapatnak, mert nagy lépést tettek a cél felé. Nagyobb variációs lehetőségünk volt, mint a macedónoknak és ez döntőnek bizonyult. A Császár-Lékai, a Mocsai-Katzirz váltást például remekül meghúzta Mocsai Lajos.
Amikor elakadt a játékunk, mindig akadt valaki, aki tovább lendítette a csapatot. Gulyás remekül játszott, Harsányi a végén kispadról beszállva is hidegfejű maradt, döntő gólt tudott szerezni, és amikor Fazekas Nándi, aki szintén hozta a már-már szokásos bravúrjait, elfáradni látszok, akkor Mikler zseniálisan szállt be” – adott gyorselemzést Borsos Attila, aki kitért a spanyol bírók működésére is, ami szerinte nem kedvezett a mieinknek, de.
“Azért azt szögezzük le, ha egy játékvezetői kettős azt akarja, hogy ne nyerjen az egyik csapat, akkor az nem is nyer – különösen ilyen kiélezett végjátéknál” – mondta az MKSZ elnökségi tagja, aki szerint inkább az a fonts, hogy a kiállítások nagy számát leszorítsa a csapat.

Harsányi Gergely döntő pillanatban, frissen beállva fontos lőtt gólt

Az alábbiakban olvashatják szöveges közvetítésünket.

60. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, Magyarország-Macedónia 28-26, óriási lépést tett a Mocsai-csapat az olimpia felé!

60. PERC: Mikler kifog egy ejtést!!! Magyar időkérés, benne egy gyors ünneplés! (28-26)

60. PERC: Hosszú lesz ez még, a macedónok kérnek időt.

60. PERC: 50 másodperccel e vége előtt a frissen beállt Harsányi betalál, naggyon fontos!!! (27-26).

59. PERC: Birkózás, ápolás, közjáték a véghjará előtt.

58. PERC: A spanyol bírók mindent megesznek, egy ellenfél-álesés után kiküldik Zubait, emberhátrányban játsunk most már végig…

57. PERC: Lékai látványos színéskedése bejön, belemenésért megkapjuk a labdát, de végül így is már csak egy gól az előny, nagyon meleg lesz a vége! (27-26).

56. PERC: Zubait két macedón szabályosan kifeszíti, de nincs büntető. Annyi baj legyen, Császár szép gólt lő! (27-25).

55. PERC: A kisebb pocakkal játszó Krivokapic úszik a levegőben, és újabb fontos gólt lő (26-23).

54. PERC: Krivokapic és Császár gyorsan lelohasztja a macedón lelkesedést (25-22).

52. PERC: Iváncsik Gergőről az elmúlt percekben több gól is kaptunk, egy gólra fogyott az előny (23-22).

51. PERC: Mocsai időt kér, és szeretné, ha az ezen a meccsen jól működő keresztmozgásokat továbbra is erőltetnék a fiúk.

50. PERC: A macedónok gólt lőnek, ráadásul Zubait kiküldik. Fazekast Mikler Roland váltja, és egy fontos védéssel nyit (23-21).

48. PERC: Egyenlő arányban esnek a találatok, ez nekünk kedvez (23-20).

47. PERC: Áll a játék, Mirkulovszkit teremtette földhöz Krivokapic, a macedón drukkerek dobálni kezdenek (22-18.)

46. PERC: Krivokapic újabb szenzációs bejátszása, Zubait lerántják, megint magyar emberelőny (21-18).

44. PERC: Újabb Krivokapic-Perez összjáték, utóbbi révén már négygólos a magyar előny (21-17).

42. PERC: A gyorsvonatként érkező Krivokapic elől szétrebbenő védők között Perez tör be, büntető, Császár ezt is belövi, hárommal megyünk! (19-16)

41. PERC: Lábat ér a labda, a macedónok reklmálnak, Császár Gábor szabaddobásból szerzi 500. válogatottbeli gólját, gratulálunk! (18-16).

38. PERC: Na!! A spanyol sporik előbb érvénytelenítenejk egy macedón találatot, majd ki is szórnak egyet közülük (17-16).

35. PERC: Nem tudnak kettőnél közelebb férkőzni a macedónok, sajnos újabb magyar kiállítás, eddig hatot kaptunk mi, egyet az ellenfél…

33. PERC: Remek bejátszás, a hatalmas termetű magyar szélső, Gulyás befut, és ejt egy gót (16-14).

31. PERC: A macedónok kezdik a második félidőt, büntetőből szépít az ellenfél (15-14).

30. PERC: Zaklatott első félidő után 15-13-ra vezet a magyar csapat, amely küzd a rengeteg emberhátránnyal.

29. PERC: Krivokapic lő, a macedón kapus besegíti a labdát, kezd hallatszódni a magyar tábor (15-13).

28. PERC: A 42 éves Carlos Perez hálószaggató találata (14-12).

26. PERC: A macedón tréner is időt kért, a 2000 macedón rendesen tolja a hangerőt, a maroknyi magyar tábor hátrányban. A pályán is kevesebben vagyunk, ilyenkor azonban rendre gólt, gólokat lövünk, és már kétgólos a magyar vezetés (13-11).

25. PERC: Szokás szerint újabb magyar hátrány, sajnos Mocsai és Laluska is már kétszer-kétszer kapott két percet.

23. PERC: Fazekas már hét sikeres hárításnál tart, ennek is köszönhető, hogy visszavettük a vezetést (11-10).

21. PERC: Fazekas kivéd két Lazarov-lövést, és igen, emberhátrányban egyenlítünk ki (10-10)!

20. PERC: A spanyol játékvezetők bőszen szórják a magyarok elleni kiállításokat, úgy látszik, Gulyás ilyenkor van elemében, újra betalál (9-10).

18. PERC: A háromgólos hátrány bekövetkeztekor Mocsai Lajos időt kér, Iváncsik góllal reagál az edzői tanácsokra (7-9).

15. PERC: Újabb emberhátrány, Carlos Perez a pályán (6-8).

12. PERC: A beugró Katzirz eddig jó teljesítményt nyújt, Mocsai is kezd magára találni, kell is, mert csak az eredmény után rohanunk egyelőre (6-7).

9. PERC: Kétgólos macedón-előnynél kiállítják Lazarovot (4-6).

7. PERC: Óriási gólcsata a pályán, tartjuk a lépést, de Lazarov vezérletével nagyon nyomnak a macedónok (4-5).

4. PERC: Persze kit érdekel a kettős emberhátrány, amikor Gulyás Péter gólt szerez! (2-1).

2. PERC: Megvan a vezetés és az első emberhátrány is, Mocsai Tamást küldték le, sajnos Lalauskát is kiküldték, így dupla hátrányba kerülünk (1-1).