Könnyed győzelemmel jutott döntőbe a Miskolc

A mindent eldöntő ötödik mérkőzésen harcolta ki a fináléba jutást a Miskolc a Ferencváros ellen, a jégkorong ob I elődöntőjében.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc hétfői mérkőzésén már kiharcolhatta volna első ob I-es döntőjét a miskolci alakulat, ám akkor még egyenlítettek a zöld-fehérek. Az elődöntő utolsó felvonása a Ferencváros szempontjából indult jól, ugyanis Borbás Gergely mattolta Budai Krisztiánt (0-1).

Azonban még az első harmadban összejött a Jegesmedvéknek az egyenlítés Vladimir Dubek révén, és onnantól nem volt megállás: még négyszer szedhette ki a pakkot a kapuból a vendégek hálóőre, kétszer Nagy Gergő, kétszer Joshua Bonar lövését követően (5-1).

A Miskolc ellenfele a döntőben az a Fehérvár lesz, amely 3-0-ás összesítéssel lépett túl a Dunaújvároson. Az egyik fél negyedik sikeréig tartó döntő játéknapjai március 18., 19., 21., 22., lesznek, további ha szükséges március 26., 28. és 30.

Eredmény – jégkorong ob I, elődöntő, 5. mérkőzés
Miskolci Jegesmedvék – Ferencváros 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)
Gólszerzők: Dubek (19.), Nagy G. (34., 60.), Bonar (35., 55.) illetve Borbás (9.)