Szárnyalnak a Pingvinek

A Pittsburgh szétlövéssel nyert, így sorozatban nyolcadik győzelmét aratta az észak-amerikai profi jégkorongligában.

A hazai pályán szereplő Penguins a második harmad első tíz percében két gólt is kapott a vendég Torontótól az NHL keddi játéknapján, a harmadik harmadban pedig már 1-4 is volt az állás.

Mégsem szakadt meg a Pittsburgh győzelmi sorozata, miután innen is sikerült felállniuk, Evgeni Malkin hét másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített.

A hosszabbításban nem született gól, a szétlövésben pedig a Pingvinek voltak jobbak, így zsinórban nyolc meccset nyertek.

A Penguins újabb sikere:

A keleti első New York Rangers szintén szétlövésre kényszerült, ők azonban alulmaradtak a New Jersey otthonában, míg a nyugaton listavezető Detroit idegenben diadalmaskodott a Calgary ellen.

Az Anaheim a Phoenix vendégeként nyert 4-1-re, a Ducks csatára, Andrew Cogliano kevesebb mint hét perc alatt mesterhármast szerzett.