Tovább tart a soproni átok

Kiénekelte a sajtot az Albacomp szájából a Sopron, a fehérváriak ezúttal is vesztettek a Hűség városában.

Felettébb érdekes mérkőzésre volt kilátás az MKB Arénában, ahol a Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC a listavezető Albacomp Fehérvár csapatát fogadta. Amennyiben a találkozó előtt a két gárda tabellán elfoglalt helyezését, formáját vizsgáltuk, a papírforma egyértelmű fehérvári sikert jósolt. Ám arra senki nem vett mérget ez érvényesülni is fog, hiszen az Alba győzelmére legutóbb a 2004/05-ös szezonban, még Farkas Sándor irányítása alatt volt példa. „Többen soproni átkot emlegetnek, én nem vagyok babonás, de ugyanakkor a tények azt mutatják, hogy jó ideje nem tudott az Albacomp itt nyerni. Mi most újra meg fogjuk próbálni kiharcolni a győzelmet.” – mondta Dzunics Braniszlav az Albacomp vezetőedzője a mérkőzés előtt. Amitől sokan tartottak bekövetkezett, nyögvenyelősen folyt a mérkőzés, de a nagyszünetre négypontos előnnyel mehetett az Alba. Elsősorban Muhammad El-Amin tartotta a lelket a fehérváriaknál, őt nem tudták igazán semlegesíteni a vendéglátók, 14 pontot ért el a 11. percre. Aztán utána ő is elvesztette a fonalat, és a csapat se tudott igazán felpörögni. A harmadik negyed jobban sikerült a Sopronnak, fordítani tudtak a játékrész végére. A záró tíz percben minden a hazaiak kedvére alakult. Volt, hogy tíz ponttal is vezettek, ebből a végére megmaradt három, és megérdemelten nyertek. Az Albacomp ezzel idei második idegenbeli vereségét szenvedte el.  A végén, pedig Dzunics is reálisan elismerte, hogy ezúttal a Sopron volt a jobb: “Sok gondunk volt támadásban és védekezésben egyaránt. Hatalmasat küzdött mindkét csapat, a végjátékból a soproniak jöttek ki jobban.”

Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC – Albacomp Fehérvár 75-72 (21-22, 18-21, 19-12, 17-17)

Ld: Molnár A. 17/12, Thomas 15/6, Egemonye 12 illetve El-Amin 17/6, Simon B. 17, Chism 14