A sötét sem zavarta meg a San Francisco ragyogó védelmét

A észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokságban a 49-ers 20-3-ra nyert a Pittsburgh Steelers ellen. Kétszer is elment az áram.

Az NFL 15. fordulójának hétfő esti rangadója nehezen indult, áramszünet miatt ugyanis sötétbe borult a stadion.

A vendég Pittsburgh Steelers támadhatott először Ben Roethlisberger vezetésével, de labdavesztés lett a vége. A San Francisco 49ers egy mezőnygóllal szerzett vezetést (3-0).

Ugyanez a forgatókönyv megismétlődött még egyszer (6-0), majd újra elment az áram a stadionban. A második félidőben a Steelers mezőnygóljára válaszul touchdownt szereztek a hazaiak (13-3).

A parádésan védekező 49ers ellen végül a negyedik negyedben sem tudott mit kezdeni a Steelers, az újabb hazai TD után pedig a végeredmény is kialakult, a meccs végére négy labdaszerzéssel büszkélkedő San Francisco 20-3-ra nyert.

A 49ers tizenegy győzelemmel és három vereséggel, a Steelers tíz győzelemmel és négy vereséggel áll az alapszakaszban.