A Tiszaligetben ütötték ki a Szolnokot

A Szolnoki Olaj és az Atomerőmű SE szombati rangadóján a vendégek magabiztosan nyertek a férfikosárlabda-bajnokságban.

Nagy csatára volt kilátás, ugyanis két, az Eurochallenge Kupában szereplő együttes csapott össze a szolnoki Tiszaligetben. A Paks egyébként a hét közben búcsúzott a nemzetközi porondtól, az Olaj ugyanakkor bejutott a legjobb tizenhat közé.

A vendégek már az első negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést, majd a második és harmadik felvonásban tovább növelték a két együttes közti különbséget. A harmadik etapban például 30-6-ra diadalmaskodtak a paksiak. A negyedik tíz percet ugyan hozta az Olaj, de így is 96-68-as vereség lett a vége.

Cole 24 pontig jutott, hat triplát is szerzett az Atomerőmű légiósa.

Eredmények – kosárlabda NB I.

Szolnoki Olaj – Atomerőmű SE 68-96 (17-20, 16-21, 6-30, 29-25)
Legjobb dobók: Grebnár 16, illetve Cole 24

Kecskeméti KSE-Fortress Körmend 71-89 (21-29, 18-27, 15-18, 17-15)
Legjobb dobók: Vukadinov 19, illetve Townes 24

Falco-Szova KC Szombathely – Jászberényi KSE 92-74 (15-17, 26-21, 21-20, 30-16)
Legjobb dobók: Timberlake 22, illetve Hodges 25

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Factum Sport Debrecen 90-83 (16-12, 24-22, 24-25, 26-24)
Legjobb dobók: Ciric 30, illetve Ingram, Szabó 20-20

Kis Rába menti Takarék Soproni KC-Kaposvári KK 91-97 (23-15, 19-15, 20-26, 17-23, 12-18)
Legjobb dobók: Egemonye 29, illetve Wilson 33

Zalakerámia ZTE KK-Albacomp Fehérvár 59-71 (13-22, 22-12, 10-12, 14-25)
Legjobb dobók: Hines 21, illetve el-Amin 23