Az esélyesek győztek a férfi kosarasoknál

Az Atomerőmű 8 ponttal verte a Falcót a férfi kosárlabda-bajnokság rangadóján. Kiütötte ellenfelét az Albacomp, a Körmend és a Kecskemét.

A Paks és a Falco mérkőzése volt a forduló slágerpárharca a hétvégén. Persze meglepetés mindenhol születhet, pénteken például a toronymagas esélyes bajnok Szolnok csak vért izzadva győzte le a Kaposvárt.

A Paks sem tett másként, hiszen az utolsó negyedig a szombathelyiek vezettek, ahol az elnyűhetetlen Kálmán László diktálta a tempót. A vendégeknél ezen a mérkőzésen is csapata legjobbja volt az ex-zalaegerszegi Timberlake, aki végül 25 pontig jutott.

A meccs előtt egyébként búcsúztatták a nyáron visszavonult hazai legendát, Mészáros Zalánt. A pályán az utód (ha egy amerikai játékos esetében ezt lehet mondani) mindent megtett. Lorenzo Williams végül 30 pontig jutott. A meccs végén főszerephez jutottak a játékvezetők, a Földházi, Győrffy, Hegedűs trió Kálmánnak és Simon Lászlónak, a másik irányítónak is technikai fújt, ezekkel (is) került előnybe a hazai csapat a hajrában.

Székesfehérváron nem volt pardon: az Albacomp remek játékkal verte meg a Sopront, El-Amin 28 pontig, 9 lepattanóig jutott. Jól játszott Hendlein Roland is, ha nem kerülik el a sérülések, erőssége lehet a csapatnak.

Nagyon izgalmas találkozót játszottak Jászberényben. Az újonc azok után, hogy idegenben verte a Kaposvárt, kikapott Szolnokon. Első hazai mérkőzésén (a kibővített csarnokban) a Nyíregyháza ellen akár esélyesnek is számíthatott mindezek alapján, különösen úgy, hogy a három amerikai légióssal azért stabil alapokat lehet felépíteni. A meccs döntő részében a vendégek vezettek, és bár az utolsó negyedet tíz ponttal megnyerte a Jászberény, már nem tudott fordítani.

A szegediek légiósa, Ivosev hiába szedett le 12 lepattanót és dobott 37 pontot, a csapat kikapott Debrecenben. A mérkőzés a szerb játékos és az amerikai Ingram dobópárbaját hozta, utóbbi 32 pontig jutott.

Körmenden Németh István sokadik virágzásának szemtanúi lehetett a helyi közönség. Az irányító 20 pontot szerzett a Pécs ellen. A baranyai együttes nagy bajba kerülhet, ha nem kapja össze magát.

A Kecskemét nagyon magabiztosan győzte le a Zalaegerszeget. Stojan Ivkovic együttese harmadik mérkőzésén a harmadik sikerét aratta. A ZTE a harmadik negyedben hat pontra volt képes.

Eredmények – férfi kosárlabda-bajnokság
Factum Debrecen-Naturtex-SZTE-Szedeák 94-91 (21-29, 32-20, 16-22, 25-20)
Legjobb dobók: Ingram 32, Takács 15, Szabó 10, illetve Ivosev 37, Dukic 17, Kiss 13, Drahos 11
Atomerőmű SE –Falco KC 90-82 (15-18, 20-22, 25-23, 30-19)
Legjobb dobók: Williams 30, Wilson 20, Vojvoda 13, Morgen 8, illetve Timberlake 26, Kálmán 12, Pantelic 11
Albacomp-Soproni KC 93-61 (24-14, 20-9, 27-19, 22-19)
Legjobb dobók: El-Amin 28, Hollis 19, Hendlein 13, Keller 11, illetve Egemonye 16, Molnár 13, Lakatos 10
Jászberény-Marso Nyíregyháza 76-78 (24-28, 12-18, 11-13, 29-19)
Legjobb dobók: Jones 24, Hodges 19, Dawson, Medve 10-10, illetve Miskovic 24, Fekete 17, Djogo 14, Mohácsi 8
Fortress-Körmend-PVSK-Panthers 95-60 (25-12, 23-19, 23-19, 23-10)
Legjobb dobók: Townes 22, Németh 20, Bell, Powell 17, illetve Vasojevic 11, Ciric, Csabay 10-10
Kecskeméti SE-ZTE 87-50 (32-14, 21-16, 17-6, 17-14)
Legjobb dobók: Vukadinov 17, Radonjic 14, Wittmann 11, Csorvási M. 10, illetve Bryquis 14, Tóth G. 10