Közélet

Elfogták Brazíliában a magyar „alvilág pénztárosát”

"Kisbandi" egy időben szerepelt a tíz legkeresettebb magyar bűnöző- rendőrség által készített - listáján.

A rendőrség honlapján közzétettek szerint a brazil hatóságok négy napja, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda jelzése alapján fogták el és vették őrizetbe az 53 éves férfit, aki ellen csalás miatt adott ki nemzetközi és európai elfogatóparancsot a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság – írja az MTI. Úgy tudni, Lakatos Andrásról van szó, akit korábban a sajtóban Kisbandi néven, az alvilág pénztárosaként emlegettek.

Kisbandi egy időben szerepelt a tíz legkeresettebb magyar bűnöző – rendőrség által készített – listáján. Az alvilág bankáraként is emlegették, ám ezt Lakatos András újságírók előtt többször is visszautasította. A férfit több mint négyszáz rendbeli csalás miatt jogerősen 2 év 8 hónap börtönre ítélte a Fővárosi Bíróság 2004 januárjában.

Kisbandi neve legutóbb a több mint másfél évtizeddel ezelőtti Prisztás-gyilkosság bírósági tárgyalásakor került elő tavaly, amikor 11 év fegyházra ítélték nem jogerősen Portik Tamást. A bíró szerint a gyilkossági ügy egyik legtalányosabb figurája Lakatos András, Kisbandi volt.  A bíróságon elhangzott: a férfi igazi csaló volt, jelentős összegeket kölcsönzött, 1996-ban nagy lábon élt, majd tartozási spirálba került és menekülnie kellett. Meg sem állt a Karib-tengeri Dominikáig. Az Aranykéz utcai robbantásban meghalt Boros Tamás – hivatalos nevén Boros József Károly – az egyik tárgyaláson levetített 1990-es évekbeli rendőrségi videovallomásában arról beszélt: a vádlottról és köréről tudni lehetett, hogy brutális leszámolásokra képes. Boros József szerint Prisztás József uzsorából hatalmas vagyonra tett szert, és be akart szállni az olajüzletbe. Ennek érdekében átvette Kisbandi adósságait, megpróbálta behajtani, így kért részesedést az olajüzletben. 1996-ban nagy lábon élt, majd tartozási spirálba került és menekülnie kellett.

 


Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik