Gazdaság

200 embert küldenek el a húsipari cégtől

húsüzem (Array)
húsüzem (Array)

A csődbe ment törökszentmiklósi cég számlája továbbra is zár alatt van, de a dolgozók elméletileg megkapják a fizetésüket.

A Surjány-Hús Kft. nemrégiben jelentett csődöt. A cég ügye most ott tart, hogy éppen csoportos, 200 fős létszámleépítést jelentettek be, amely 200 főt érint.

A fizetést megkaphatják a dolgozók

A cég korábbi ügyvezetője, jelenlegi tanácsadója, Tóth Tibor az MTI-nek az elbocsátással kapcsolatban elmondta: a munkaviszony megszüntetésére a csoportos létszámleépítés bejelentésétől számított 30 napot követően kerülhet csak sor, ennyi idő áll rendelkezésre, hogy az egyeztetések során sikerüljön megmenteni a céget. Megjegyezte, hogy tárgyalnak az egyes részlegek bérbeadásáról is.    

Bár a cég számláját a bank továbbra is zárolja, a dolgozók a június 10-én esedékes fizetésüket úgy tűnik időben megkapják majd.     

Hozzátette: az áramot sikerült “megmenteni”, viszont a közműszámla-tartozás miatt a szolgáltató kikapcsolta a gázt a vállalatnál. Ennek ellenére rendeléseket még a készlet erejéig vesznek fel és teljesítik is azokat, bár új nyersanyagot már nem vásárol a cég – jegyezte meg.     

A cégnél a felszámolói és csődbiztosi feladatokat Buga Tamás, a Kelet-Holding Gazdasági Tanácsadó Zrt. munkatársa látja el, ő a cég új ügyvezetője – közölte Tóth Tibor.     

Ezért csődöltek be

Korábban az ügyvezető a társaság csődjét a Figyelőnek azzal magyarázta, hogy a Surjány-Hús nem tudja felvenni a versenyt a feketegazdaságban tevékenykedő cégekkel, az adót nem fizető piaci szereplőkkel, kiszolgáltatott a multiknak és nem tud versenyezni a szlovák, cseh, lengyel “csodaárú” termékekkel. Vagyis törvényszerűen el kell buknia – fogalmazott.

ASurjány-Hús Kft. 1992 óta foglalkozik sertésvágással, húsfeldolgozással, húskészítmények gyártásával, húsáru kis- és nagykereskedelmével. Jász-Nagykun-Szolnok megye legjelentősebb húsipari cége, a térség egyik meghatározó munkáltatója – olvasható a cég honlapján. Három évvel ezelőtt adták át a nettó 1,3 milliárd forintból elkészült új utóérlelő és szárazáru üzemét.

A nyilvános cégadatok szerint a társaság 2013-ban az előző évi, több mint 14,5 milliárd forint után 11,14 milliárd forint árbevételt ért el, ebből mintegy 306 milió származott exportból. Az adózott eredménye 2012-ről 2013-ra 241 millióról 190 millió forintra csökkent. Kötelezettségeinek értéke 2013 végén meghaladták az 5,2 milliárd forintot, saját tőkéje 2,8 milliárd forintot tett ki.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik