Ronaldo góljával a Real hódította el a trófeát

A Real Madrid Cristiano Ronaldo 103. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte az ősi rivális FC Barcelona együttesét a labdarúgó Spanyol Király Kupa szerda esti döntőjében.

A fővárosiak – akik 2008 májusa óta először nyertek a katalánok ellen – történetük 18. kupagyőzelmét ünnepelhették, legutóbb 1993-ban nyerték meg a sorozatot.

Spanyol Király Kupa döntő:
Real Madrid-FC Barcelona 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Valencia, Mestalla Stadion, 55 ezer néző, v.: Undiano Mallenco
gólszerző: C. Ronaldo (103.)
kiállítva: Di María (121.)
sárga lap: Pepe (26.), Xabi Alonso (60.), Adebayor (74.), Di María (86., 121.), illetve Pedro (34.), Messi (64.), Adriano (117.)

A találkozó felvezetésének magyar érdekeltsége is volt: a madridiakat a Reallal háromszoros BEK-győztes Puskás Ferenc dédunokája, Ane De Juan Damborena, a katalánokat pedig a klub első sikersorozatát meghatározó Kubala László unokája, Ferenc László Kubala Vargas kísérte a gyepre.

Az első félidő sokkal inkább a rengeteg szabálytalanságról, mind sem a futballról szólt. A játékosok “aprították” egymást, és a bírónak is sokat reklamáltak. Igaz, a 43. perc Pepe fejesénél csak a kapufa mentette meg a katalánokat.

A fordulást követően a Barca átvette az irányítást, a 69. percben David Villa gólt is szerzett, de a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot. Hatalmas fölényben futballozott Josep Guardiola együttese, a madridiak csak Iker Casillasnak köszönhették, hogy nem kerültek hátrányba, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban is a Barca uralta a játékot, ám a Real egy kontrából megszerezte a vezetést, Di Maria beadását Cristiano Ronaldo tökéletesen fejelte a kapuba (1-0). A hátralevő időt kibekkelte a madridi alakulat, így a Real története 18. kupagyőzelmével zárult az összecsapás.
A két csapat legközelebb jövő szerdán, a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén találkozik egymással, akkor a Santiago Bernabeu Stadion lesz a helyszín, majd május 3-án Barcelonában rendezik a visszavágót.