Sima négygólos vereség

A magyar labdarúgó-válogatott 4-0-ra kikapott a világbajnoki ezüstérmes holland csapattól a Puskás Ferenc Stadionban rendezett Eb-selejtezőn.

A magyaroknak így nem sikerült megszakítaniuk a hollandok elleni, 27 éve tartó kudarcszériát: ez volt sorozatban a hatodik meccs, amelyet a narancsmezesek nyertek meg. Az E csoportban a hollandok sikerükkel hatpontos előnyre tettek szert a második magyarokkal szemben. A két csapat kedden, Amszterdamban újra találkozik egymással.

A mérkőzés előtt – amelyet a helyszínen tekintett meg Schmitt Pál köztársasági elnök – Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke ünnepélyesen elbúcsúztatta a profi pályafutását az előző szezon végén befejező, 61-szeres válogatott Dárdai Pált.

Magyar lövéssel kezdődött a találkozó, a hollandok viszont azonnal válaszoltak Rudolf próbálkozására, s az ellentámadásuk olyan jól sikerült, hogy meg is szerezték a vezetést. A folytatásban feltűnően keveset volt a hazaiaknál a labda, de Rudolf és Dzsudzsák előtt – egy-egy egyéni megoldást követően – azért adódott lehetőség. A vendégek két nagy helyzetet is elpuskáztak, de közvetlenül a félidő vége előtt növelték az előnyüket.

A második játékrészre Egervári Sándor két helyen is változtatott a magyar csapat összetételén, de a játék képe ettől sem változott meg, sőt, a hollandok nyolc perc alatt megduplázták a góljaik számát. A hazaiak előtt a második félidőben már kevesebb lehetőség adódott, de a hajrában Dzsudzsák kétszer, Czvitkovics és Rudolf pedig egy-egy alkalommal tornáztatta meg Vormot. A hosszabbításban két hazai szurkoló rohant a pályára, akiket a biztonságiak egy perc alatt vittek le a pályáról.

Az eredmény a lefújásig már nem változott, a hollandok megérdemelten vitték el Budapestről a három pontot.

GÓLOK
I.félidő
8. perc: Sneijder indult meg középen, majd a remek ütemben kilépő Van der Vaart elé gurított, aki 14 méterről lőtt, a labda pedig az elvetődő Király keze alatt a kapu közepébe vágódott (0-1).
45. perc: Van Persie két magyar védőt becsapva passzolt vissza a magyar 16-os sarkáról a középen érkező Van der Wielnek, aki azonnal a 16-os bal oldalán robogó Afellayhoz ívelt, a Barcelona támadója pedig egy igazítás után a hosszú sarokba lőtt (0-2).
II. félidő
54. perc: egy középpályán megszerzett labda után Sneijder ugratta ki a magyar védők között kimozduló Van Persie-t, aki a jobb oldalán felfutó Kuyt elé tálalt, a Liverpool csatára pedig az üres kapuba gurított (0-3).
62. perc: a hollandok a magyar 16-os jobb oldalán szereztek labdát, Van der Wiel a középen érkező Van Persie elé tálalt, aki 11 méterről, ballal a hálóba passzolt (0-4).