A Real nyerte a madridi derbit – videó

Az Atlético a fogadkozások ellenére továbbra sem tud mit kezdeni a városi riválissal. A Barcelona megkínlódott a harmadik madridival, de végül besöpörte a pontokat.

A Real győzött az Atlético ellen a Primera División 29. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén. A találkozó egyperces emlékezéssel kezdődött: Madridban a japán áldozatok mellett Adrián Escudero előtt is tisztelegtek. Az Atléti „örökös” gólfelelőse – 170 góljával a klub gólrekordere – március 7-én, 83 éves korábban hunyt el.

Az utódok közé is elkelne egy hasonszőrű gólvágó, ám napjaink Atléticójának a védelem az Achilles-sarka. A Real az elején nekiveselkedett, s már a 6. percben közel járt a gólhoz – Benzema tálalt Khedira elé, a német lövését azonban hárította De Gea. Nem sokkal később a középpályás jobb külsővel szolgálta ki a remek formába lendülő támadót, aki átcsippentett a fiatal kapus fölött. Vezetett a Real.

A bekapott gól felrázta a hazaiakat. Agüero tornáztatta meg Casillast, majd az argentin Forlánt igyekezett helyzetbe hozni, Xabi Alonso az utolsó pillanatban tisztázott.

Az Atlético dominanciája közepette megduplázta előnyét a vendég együttes. Marcelo emelt Özil elé, s az irányító nem túl erős lövése meglepte De Geát.

Atlético-Real – összefoglaló:

Szünet után az Atlético mindent megtett az egyenlítésért, de csak a szépítés sikerült. Az 54. percben ziccert hibázó Agüero (Casillas védett nagyot), bő félórával később jóvátette „bűnét”: miután tetszetősen kényszerítőzött Kokével, a kapuba helyezett. Többre viszont nem maradt idő, így a Real ismét ötpontosra csökkentette hátrányát a Barcelonával szemben.

A katalánok ugyanis hazai pályán hozták a kötelezőt, s legyőzték a Getafét. A hazaiak Alves csodagóljával kerültek előnybe, ám hiába birtokolták többet a labdát, a vendégekről „minden lepattant”. Szünet után viszont Messi kifogástalanul játszott Krkic elé, s a szerb-spanyol megpattanó lövése nyomán már kettővel ment a Barca. A hajrában Manu még kilőtte Valdés kapujának felső sarkát – ez a tisztes vereséghez volt elég.

Barcelona-Getafe – összefoglaló:

Primera División, 29. forduló:
Atlético Madrid-Real Madrid 1-2 (0-2)
Vicente Calderón, 53 ezer néző. Vezette: Teixeira Vitienes
Gól: Benzema (11. perc), Özil (32.), illetve Agüero (86.)
Atlético: De Gea – Ujfalusi, Domínguez, Godín, Filipe Luis – Reyes, Mario Suárez, Tiago (Juanfran, 84.), Elías (Koke, 46.) – Forlán (Diego Costa, 78.) – Agüero.
Real: Casillas – Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo – Lass Diarra (Arbeloa, 82.), Xabi Alonso, Khedira – Özil, C.Ronaldo (Di María, 72.) – Benzema (Adebayor, 70.).

Barcelona-Getafe 2-1 (1-0)
Camp Nou, 81 913 néző. Vezette: Fernández
Gól: Alves (17.), Krkic (50.), illetve Manu (88.)
Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Milito, Adriano – Mascherano, Xavi, Iniesta (Afellay, 81.) – Messi, Bojan (Keita, 68.) – Villa (Jeffren, 89.).
Getafe: Codina – Víctor Sánchez, Cata Díaz, Marcano, Miguel Torres – Borja, Casquero (Miku, 60.), Manu, Parejo (Mosquera, 75.), Albín – Arizmendi (Sardinero, 67.).

Mallorca-Zaragoza 1-0 (0-0)
Gól: De Guzman (67.)
Kiállítva: Doblas (64., Zaragoza)

Az élcsoport:
1. Barcelona 78 pont (81-15), 2. Real Madrid 73 (69-21), 3. Valencia 54 (42-32, 28 mérkőzés), 4. Villarreal 51 (47-30, 28), 5. Espanyol 43 (37-39, 28),…8. Atlético 39 (42-39), 9. Mallorca 38 (30-38),…11. Getafe 34 (39-45),…16. Zaragoza 30 (28-40)