Az MTK kikapott Újpesten

Az Újpest hazai pályán 2-1-re legyőzte az MTK-t a labdarúgó NB I 20. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Az első félidőben az Újpest játszott meddő mezőnyfölényben, de – némi szerencsével – így is egygólos előnnyel vonulhatott öltözőbe a szünetben. A folytatásban sem lett nagyobb az iram, a hazaiak mégis növelték az előnyüket.

Ezt követően a lila-fehérek próbálták őrizni az eredményt, az MTK azonban szépített, de egyenlítenie már nem sikerült.

Monicomp Liga, 20. forduló:
Újpest-MTK Budapest 2-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 3500 néző. Vezette: Vad II.
Gól: Ahjupera (24.), Balajti (58.), illetve Kanta (74.)
Újpest: Balajcza – Szokol, Rubus, Takács Z., Kiss Z. – Böőr, Mitrovics, Tajthy (Egerszegi, 78.), Balogh B. (Simek, 46.) – Balajti (Lázár, 69.), Ahjupera
MTK Budapest: Szatmári Z. – Vukadinovics, Szekeres A., Sütő, Vadnai – Frank (Tischler, 59.), Pátkai, Kanta J., Vukmir, Könyves (Urbán, 84.) – Eppel (Pál, 46.)

Az élcsoport:
1. Videoton 46 pont (42-18), 2. Ferencváros 34 (32-30), 3. Paks 34 (34-27), 4. ZTE 33 (35-29), 5. Kaposvár 33 (32-26), 6. DVSC 32 (35-30)

Góllövőlista
17 gólos: Alves (Videoton)
11 gólos: Maric (Pápa)
10 gólos: Oláh (Kaposvár), Tököli (Kecskemét)
8 gólos: Czvitkovics (DVSC), Ferenczi (Vasas), Rajcomar (ZTE), Schembri (Ferencváros)