Magyarország-Macedónia 29-26

A magyar férfi kézilabda-válogatott Macedónia legyőzésével kivívta a továbbjutást az Eb-selejtezőben.

Eb-selejtező:

60. perc: Filip Lazarov hétméteresből szépített, majd Tatai két bravúrt is bemutatott, a harmadik lövés azonban sajnos már beakadt – ezzel alakult ki a 29-26-os végeredmény.

59. perc: emberhátrányban fejezzük be a mérkőzést, Laluska ült ki, s büntető is jön…

58. perc: Mirkulovski ismét betalált, válaszként Harsányi értékesített egy újabb hetest.

57. perc: éppen Mirkulovski elé került a labda, s macedón játékos nem hibázott (28-23).

56. perc: Nagy Kornél nagy gólt lőtt – a jobb felső sarokban landolt a labda (28-22).

54. perc: időkérést követően Tatai ziccert védett, de F. Lazarov hetesből már mattolta.

53. perc: Nagy Kornél szerzett labdát, végignyargalt a pályán, s bevarrta – ezzel 27-21.

52. perc: nekünk is bejött a kínai figura – a feladó Gulyás, a befejező Lékai volt (26-21).

51. perc: Tatai védése nyomán nem tudtunk indulni, mert egy macedónt ápolni kell.

50. perc: kereken tíz perccel a vége előtt, 25-21-es állásnál Mocsai Lajos időt kért.

49. perc: Harsányi ötödik hetesét is belőtte – s két percig emberelőnyben vagyunk.

48. perc: N. Mojsovszki lőtte a 21. vendéggólt, odaát Törő nagy helyzetben rontott.

47. perc: Tatai ziccert fogott, elől Ilyés került lövőhelyzetbe, de nincs újabb gól.

46. perc: Ilyés hatodik góljával szűk negyedórával a vége előtt 24-20-ra vezetünk.

45. perc: Törő szokatlan helyről, beállóból talált be, a vendégek szélről szépítettek.

44. perc: Gulyás kiállítása után F. Lazarov hetesből járt túl a becserélt Mikler eszén.

42. perc: Császár átlövésből bombázott a kapuba, s a macedón válasz sem volt csúnya.

41. perc: büntető a másik oldalon is – Filip Lazarov pattintott a jobb felső sarokba.

40. perc: Harsányi nem tud hibázni hét méterről – a mérlege négyből négy (21-16).

38. perc: Schuch ziccerben rontott, fölé lőtt, átellenben Tatai védett egy nagyot.

37. perc: N. Mojsovszki szépítése után Törő parádés mozdulattal pörgetett a kapuba.

36. perc: Ancsin nagy gólt lőtt, ráadásul kiállították a vele szabálytalankodó macedónt.

35. perc: elveszítettük a labdát, az ellenakcióból N. Mojsovszki faragott a hátrányból.

33. perc: Filip Lazarov küldte a labdát a jobb alsóba, góljára Zubai válaszolt (18-14).

33. perc: a magyaroké, jelesül Császáré az első gól a második játékrészben (17-13).

30. perc: Mocsai időkérését követően Ilyés góljával, 16-13-mal zárult az első félidő.

29. perc: Ancsin átlövésből mattolta a macedón kapust, Mitkov ugyanígy a magyart.

28. perc: Ilyés beindult, ismét betalált, a túloldalon Filip Lazarov lőtt be a büntetőt.

28. perc: Ilyés átlövésből szerezte a 13. magyar gólt, majd Tatai bravúrral védett.

27. perc: Sztojance Sztojlov révén kilenc perc után lőtt ismét gólt Macedónia (12-10).

26. perc: emberhátrányban jutottunk heteshez, amit Harsányi kíméletlenül bevarrt.

25. perc: Tatait szövegelésért kiállították, egy mezőnyjátékos helyett Mikler a kapuban.

25. perc: időt kértek a vendégek, de a jó magyar védekezéssel nem tudtak mit kezdeni.

23. perc: Iváncsik Gergő kiharcolt egy hetest (Harsányi bevágta), s kiállíttatta Mitkovot.

22. perc: sikerült utolérni a macedón válogatottat. Ilyés alakította 10-10-re az állást.

21. perc: Császár emberhátrányban szépített, nagy erővel lőtt a jobb alsóba (9-10).

20. perc: Zubai ült ki két percre; Alusovszki a kapufa védte, de talán tatai is beleért.

17. perc: Laluska szépítését követően Mirkulovszki egy kínai nyomán talált be (8-10).

16. perc: Ilyés a szaggatott vonalról lőtt a kapu bal oldalába – ezzel 7-9 az állás.

15. perc: Mitkov újabb találata után Tatai állt be a kapuba, de máris mattolták (6-9).

14. perc: Zubai kiharcolta, Harsányi pedig magabiztosan belőtte a hétméterest (6-7).

13. perc: Császár a lécre lőtte a labdát, átellenben Mitkov vágott be egy kipattanót.

11. perc: Ilyás háta mögött passzolt Iváncsik Gergőhöz, aki a szélről szépített (5-6).

9. perc: F. Lazarov révén Macedóniánál az előny, majd Alusovszki is betalált (4-6).

8. perc: Ami késik, sajnos nem múlik – Alusovszki egyenlített, mi a kapufát találtuk el…

7. perc: Alusovszki szépített, majd az egyenlítésért támadhattak a macedónok (4-3).

6. perc: Mikler ismét nagyot védett, elől pedig Iváncsik T. értékesítette a ziccert (4-2).

4. perc: Mikler védését követően Császár góljával ismét a nálunk az előny (3-2).

3. perc: Lékai lőtt a bal alsó sarokba, góljára Mitkov válaszolt átlövésből (2-2).

2. perc: Laluska góljával vezettünk, de átellenben beállóból Temelkov egyenlített (1-1).

1. perc: a vendég macedónok kezdtek, de sikerült kivédekeznünk az első támadásukat.