Pazar gól és Deportivo-győzelem – videó

Hétfői győzelmével a Deportivo La Coruna öt pontra elkerült a kiesőzónától a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

Némiképp fellégezhetnek a Deportivo szurkolói, miután a kedvenceik három döntetlent (Almería 1-1, Real Madrid 0-0, Osasuna 0-0) követően hétfő este legyőzték a vendég Real Sociedadot, így öt pontra elkerültek a kiesőzónától, jelenleg a 13. helyen állnak.

Riki pazar góllal a 41. percben szerezte meg a vezetést a Depornak: a 30 éves támadó egy felívelt szabadrúgás után Diego Colotto középre fejelt labdáját a kapunak szinte háttal kapásból lőtte a jobb alsó sarokba. A második félidő elején a ziccerét biztos lábbal értékesítő Adrian duplázta meg a galíciaiak előnyét, egyszersmind eldöntötte a három pont sorsát, a legutóbbi három meccsén mindössze egy pontot gyűjtő Real Sociedad erejéből ugyanis csak a szépítésre futotta. Imanol Agirretxe fejjel volt eredményes.

Az újonc Sociedad 2-1-es veresége ellenére maradt a kilencedik helyen a tabellán.