Barcelona-Arsenal 3-1

Két perc alatt szerzett két góllal az emberelőnyben játszó Barcelona 3-1-re verte a vendég Arsenalt, és 4-3-as összesítéssel továbbbjutott a BL-ben.

Bajnokok Ligája, nyolcadöntő, visszavágók:
Barcelona (spanyol)-Arsenal (angol) 3-1
Barcelona, Camp Nou, v.: Busacca (svájci)
Gól: Messi (45+3., 71., a másodikat 11-esből), Xavi (69.), ill. Busquets (52., öngól)
Kiállítva: Van Persie (56.)
Barcelona: Victor Valdés – Dani Alves, Busquets, Abidal, Adriano (Maxwell, 91.) – Mascherano (S. Keita, 89.) – Xavi, Iniesta – Pedro, Messi, David Villa (Afellay, 82.)
Arsenal: Szczesny (Almunia, 19.) – Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy – Diaby, Wilshere – Rosicky (Arsavin, 74.), Fabregas (Bendtner, 78.), Nasri – Van Persie
Továbbjutott: a Barcelona, 4-3-as összesítéssel.

Sahtar Donyeck (ukrán)-AS Roma (olasz) 3-0
Donyeck, Donbasz Arena, v.: Webb (angol)
Gól: Hübschman (18.), Willian (58.), Eduardo (87.)
Kiállítva: Mexes (41., Roma)
Továbbjutott: a Sahtar, 6-2-es összesítéssel.

95. perc: vége a meccsnek, a Barcelona 4-3-as összesítéssel jutott tovább.

A Sahtar, ahogy az olasz fővárosban, most is három gólt szerzett a Roma ellen.

87. perc: Bendtner ziccerben hosszan tolta meg a labdát, így Mascherano önfeláldozóan menteni tudott, pedig egy esetleg újabb góllal az Arsenal jutna a legjobb nyolc közé.

86. perc: Daniel Alves Messinek passzolta középre a labdát, de az argentin megállt…

85. perc: pazarul kijátszott hazai akció végén Afellay a kilépő Almuniát találta telibe.

83. perc: Afellay lefutotta Djouroút, majd éles szögből a hosszú alsó sarok mellé lőtt.

78. perc: Almunia egy újabb nagy védéssel megakadályozta Messi mesterhármasát.

71. perc: Pedro kiharcolta, Messi berúgta a tizenegyest: az argentin támadó nagyon higgadtan a bal alsó sarokba helyezett, így most újra a Bara áll továbbjutásra (3-1).

69. perc: Villa labdáját Xavi 13 méterről Almunia mellett a jobb alsó sarokba gurította, ezzel 2-1-re vezet a Barcelona, és amennyiben így marad, akkor ráadás következik.

67. perc: Villa ezúttal sem tudott túljárni Almunia eszén, a kapus ismét jól jött ki.

Willian gólja után már csak az a kérdés, a Sahtar milyen különbséggel jut túl a Román.

60. perc: egy formás támadás végén Daniel Alves 13 méterről kapu fölé durrantott.

57. perc: Xavi passzolt Villához, aki közelről a jól kimozduló Almuniába lőtte a labdát.

56. perc: Van Persie sípszót követően elrúgta a labdát, s második sárga lappal kiállt.

54. perc: Villa került helyzetbe, de nem tudta ellőni a labdát Almunia mellett. A spanyol cserekapus megsérült az esetnél, miután Djourou eltalálta, de gyorsan meggyógyult.

52. perc: Nasri baloldali szöglete után Diaby magasra ugrott, de nem találta el a labdát, amely Busquets fejéről került a Barcelona kapujába. Így az Arsenal a továbbjutó! (1-1).

49. perc: Messi indult meg Villa indítása nyomán, de a 16-osnál rossz helyre passzolt.

46. perc: a szünet után 1-0-ás barcelonai vezetésnél folytatódott a mérkőzés.

45+3. perc: Iniesta indítása után Messi átemelte a labdát a kivetődő Almunián, majd még a levegőben a hálóba lőtte. Ezzel a góllal már a Barcelona áll továbbjutásra (1-0).

45+2. perc: Messi lábában volt a gól, lapos lövését azonban simán fogta Almunia.

45+1. perc: Van Persie bal kézzel meglegyintette Daniel Alvest, és ezért sárgát kapott.

45. perc: Mascherano szabálytalanságát dulakodás követte. Wilshere hamar felépült.

Mexest, az AS Roma védőjét második sárga lappal kiállította a bíró Donyeckben.

38. perc: Messi mintegy 25 méterről, szabadrúgásból a sorfalba püfölte a labdát.

37. perc: a sárga lapok tekintetében 3-0 az Arsenalnak – Wilshere az újabb büntetett.

36. perc: David Villa indította Adrianót, aki éles szögből a jobb kapufát találta el.

Büntetőt hibázott az AS Roma: Boriello lövését védte a Sahtar kapusa, Pjatov.

34. perc: David Villa nem túl erős lapos lövése nem okozott gondot Almuniának.

32. perc: Messi villant, több védő mellett is elvitte a labdát, végül Djourou szerelte.

30. perc: Koscielny után Sagna is besárgult, miután sípszó után eldobta a labdát.

28. perc: Pedro került lövőhelyzetbe, 16 méterről a jobb felső sarok mellé csavart.

Hübschman góljával vezet a Sahtar, és ezzel alighanem tovább is jut a Roma ellen.

21. perc: Pedro akár a kapuig gyalogolhatott volna, ha át tudja venni a labdát…

19. perc: Szczesny csalódott arccal sétált le a pályáról, Almunia állt be a helyére.

16. perc: Daniel Alves szabadrúgását védte Szczesny, de közben megsérült, ápolják.

16. perc: Koscielnyé a meccs első sárga lapja: az Arsenal védője Pedrót birkózta le.

Donyeckben sem született még gól: a Sahtar őrzi a Rómában megszerzett előnyét.

13. perc: Messi lépett ki, csakhogy Koscielny gyorsabb volt nála, majd Wilshere mentett.

8. perc: ahogy várható volt, a Barcánál van többet a labda, az Arsenal kontrákra apellál.

4. perc: Pedrónak 15 méterről már lövésre lendült a lába, ám Koscielny közbelépett.

2. perc: Nasri törhetett volna kapura, de a bíró észrevette, hogy ellökte Daniel Alvest.

1. perc: a házigazda Barcelona kezdte a nyolcadöntő visszavágóját a Camp Nouban.