Pintéréket is legyőzte a Barcelona – videó

A Barcelona hazai pályán megkínlódott a hősiesen védekező Zaragozával. A katalánok végül besöpörték a pontokat, így tízpontosra növelték előnyüket.

A Pintér Ádámmal felálló Zaragoza 1-0-ás vereséget szenvedett a címvédő Barcelona otthonában a Primera División 27. fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott középpályást az 56. percben lecserélték. A találkozót elejétől a végéig kontrolláló Barcelona több kulcsjátékosa nélkül lépett pályára, Abidal, Iniesta és Villa is pihenőt kapott, mindez viszont nem látszott – a gránátvörös-kékek mindvégig támadásban maradtak. A ráérősen passzolgató hazaiakra a Milito mellett elsprintelő Bertolo ráijesztett ugyan, Pique azonban az utolsó pillanatban tisztázott.

A 20. percben egy szöglet után Doblas védte Pedro kapáslövését, majd Krkic került helyzetbe kétszer is, míg Messi lövésébe beleléptek, igaz, így lett veszélyesebb. Alves beívelése után viszont a zaragozaiak hálójába került a labda, ellenben Teixeira Vitienes játékvezető les miatt érvénytelenítette Keita fejesét. A középpályás nem sokkal később már ünnepelhetett, előtte azonban Doblas Messi veszélyes kísérletét, illetve Xavi távoli – nem túl erős – lövését is hárította.

A 43. percben megtört a jég: a szélről befele induló Messi három védőn is áthámozta magát, beadását Lanzaro elvétette, nem úgy Keita, aki ezúttal már érvényes gólt szerzett. Szünet után ismét a vendégcsapat riogatott – Bertolo megtréfálta Piquét, viszont mellé lőtt, ígéretes szituációban.

A legnagyobb zaragozai helyzetet Sinama Pongolle tékozolta el. A 61. percben a Liverpoolt is megjárt támadó mellel megszelídítette az ex-barcás Edmilson beívelését, lapos lövését Valdes nem kis bravúrral hárította. A folytatásban a Barcelona elsősorban arra ügyelt, hogy tartsa az eredményt, s ez sikerült: a katalánok tízpontosra hizlalták előnyüket a tabella élén.

Barcelona-Zaragoza – összefoglaló:

Primera División, 27. forduló:
Barcelona-Real Zaragoza 1-0 (1-0)
Camp Nou, 78 965 néző. Vezette: Teixeira Vitienes
Gól: Keita (43.)
Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Milito, Maxwell (Abidal, 75.) – Xavi, Mascherano, Keita – Pedro (Iniesta, 86.), Messi, Krkic (Villa, 65.).
Zaragoza: Doblas – Diogo, Jarosik, Da Silva, Lanzaro, Obradovic – Pintér (Edmilson, 55.), N’Daw, Ander Herrera (Jorge López, 71.), Bertolo (Uche, 50.) – Sinama-Pongolle.

Atlético Madrid-Villarreal 3-1 (1-1)
Vicente Calderón, 30 ezer néző. Vezette: Iturralde González
Gól: Reyes (5.), Agüero (68.) Forlán (72.), illetve Rossi (33.)
Atlético: De Gea – Ujfalusi, Godín, Domínguez, Filipe Luis – Reyes, Tiago, Mario Suárez (Assuncao, 81.), Elías (Koke, 69.) – Forlán, Agüero (Juanfran, 88.).
Villarreal: Diego López – Mario, Musacchio, Gonzalo, Capdevila – Cani (Marco Ruben, 72.), Bruno, Borja Valero, Cazorla – Nilmar, Rossi.

Mallorca-Valencia 1-2 (1-1)
Gól: Ramis (31., 11-esből), illetve Hernandez (33., 56.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 74 pont (78-13), 2. Real Madrid 64 (62-19, 26 mérkőzés), 3. Valencia 54 (42-28), 4. Villarreal 50 (46-29), 5. Espanyol 40 (35-38, 26), 6. Atlético Madrid 38 (39-35),…10. Mallorca 34 (28-37),…15. Zaragoza 27 (24-39)