Gálázott az Inter – videó

A Genoa keretbe foglalta a milánói felvonulást. A genovaiak szempontjából sajnálatos módon Palacio és Boselli találata között az Inter ötször is betalált.

Az Inter álmoskásan kezdte a mérkőzést, s az első játékrész végén hátránnyal vonulhatott pihenőre – Palacio szerzett vezetést a vendégeknek.

Szünet után viszont szűk hét perc alatt eldőlt a mérkőzés – a fekete-kékek javára. Pazzini egyenlített, majd Eto’o kétszer is betalált, s onnan az Inter örömfocira rendezkedett be: a talpra állás katalizátora, Pandev szerezte a negyediket, a macedónhoz hasonlóan a kispadról behívott Nagatomo az ötödiket. A hajrában Boselli ugyan kozmetikázta az eredményt, a lényeg viszont, hogy az Inter öt ponttal „ragad” a Milanra.

Az Inter helyzetét könnyíti, hogy hátrafelé igazán nem kell figyelnie, a Napoli ugyanis a San Paolóban sem bírt a Bresciával (a vendégeknél Vass Ádám végigjátszotta a találkozót). A Fiorentina csapatát a száműzött, majd bűnbocsánatot nyert Mutu húzta, a Catania ellen a román támadó duplázott. A Rudolf Gergelyt a hajrában bevető Bari Udinében megúszta egy kapott góllal – ám így is utolsó.

Inter-Genoa – videó

A Cesena 3-2-re győzött a Sampdoria vendégeként. A hazaiaknál a magyar válogatott Koman Vladimir a 37. percben csereként lépett pályára, míg Laczkó Zsolt nem jutott játéklehetőséghez.

Serie A, 28. forduló:
Inter-Genoa 5-2 (0-1)
Giuseppe Meazza, 58 ezer néző. Vezette: Russo
Gól: Pazzini (50.), Eto’o (51., 57.), Pandev (71.), Nagatomo (84.), illetve Palacio (40.), Boselli (90.)
Inter: Julio Cesar – Maicon, Lúcio, Ranocchia (Nagatomo, 78.), Chivu – J. Zanetti, T. Motta, Sztankovics (Pandev, 46.) – Sneijder – Pazzini (Hardzsa, 75.), Eto’o
Genoa: Eduardo – Mesto, Kaladze (Chico, 83.), Dainelli, Moretti – Rafinha, Konko (Antonelli, 74.), Kucka, M. Rossi – Paloschi (Boselli, 74.), Palacio

Sampdoria-Cesena 2-3 (0-1)
Gól: Volta (83.), Maccarone (90., 11-esből), illetve Parolo (43.), Giaccherini (46., 48.)

Bologna-Cagliari 2-2 (1-0)
Gól: Di Vaio (29., 11-es), Ramirez (94.), illetve Cossu (59.), Ragatzu (83.)

Az élcsoport:
1. Milan 61 pont (50-20), 2. Inter 56 (54-31), 3. Napoli 53 (41-25), 4. Udinese 50 (50-30), 5. Lazio 48 (33-23, 27 mérkőzés), 6. Roma 46 (43-39), 7. Juventus 41 (41-35), 8. Palermo 40 (44-43, 27)