Van Gaal alatt mocorog a kispad

Elképzelhető, hogy a Hannover "nyugdíjba küldi" Louis van Gaalt. A Bayern ugyanis 3-1-es vereségbe szaladt bele az AWD-Arenában, s ezzel veszélybe került a BL-szereplése is.

A Bayern holland vezetőedzője a találkozó előtt még optimistán nyilatkozott csapata esélyeiről, viszont már a 16. percben szembesülnie kellett a valósággal – csapata krízisbe került. A középpályán az eltiltott Schweinsteiger és az influenzás Luiz Gustavo nélkül kezdő bajorok a szokásos módon labdát vesztettek a középpályán, Rausch meglépett a balszélen, s passzára Abdellaoue érkezett tökéletes ütemben.

A szünetben Van Gaal átrendezte csapatát, érkezett Ottl és Van Buyten, no meg a második gól is Kraft kapujába: szöglet után az első gólnál is jeleskedő Rausch helyezett a vendéghálóba. Ribéry és Robben négy perccel később remekül játszott össze a szépítő találatnál, azonban a 62. percben épp Robben hibája nyomán Pinto közelíthetett a kapuhoz, 22 méterről eleresztett találatához azonban Kraft szerencsétlenkedésére is szükség volt.

A Bayern zsinórban harmadik mérkőzését veszítette el (otthonában a listavezető Dortmund győzött 3-1-re, míg a kupában a Schalke tréfálta meg a bajorokat, szintén az Allianz Arenában). A Hannovertől elszenvedett vereség rossz ómen Van Gaal számára – eddig három edzőváltás volt a Bundesligában, mindhármat egy-egy Hannover elleni vereség előzte meg: 2010. október 24-én Zvonimir Soldo (Köln), december 11-én Jens Keller (Stuttgart), míg 2011. február 7-én Steve McClaren (Wolfsburg) szenvedte meg a 96 elleni kudarcot.

Van Gaal alatt mocorog a kispad 1

A Hajnal Tamással felálló Stuttgart 1-0-ra nyert a 14. percben Benedikt Höwedes kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozó vendég Schalke ellen. A magyar válogatott középpályást a 71. percben lecserélték.

Az Eintracht Frankfurt-Kaiserslautern találkozó negyedórás csúszással kezdődött, ugyanis a két szurkolótábor egymásra támadt, a rendőröknek kellett közbeavatkozniuk. A Kaiserslautern ultrái a városba érkezésükkor meghúzták a vészféket a vonaton, ezért az egész pályaudvart le kellett zárni. A mérkőzés végül gól nélküli döntetlennel ért véget.

Bundesliga, 25. forduló:
Hannover-Bayern München 3-1 (1-0)
AWD-Arena, 49 ezer néző. Vezette: Drees
Gól: Abdellaoue (16.), Rausch (51.), Pinto (62.), illetve Robben (55.)
Kiállítva: Breno (73.)
Hannover: Zieler – Cherundolo, Haggui, Pogatetz, C. Schulz – Schmiedebach, Pinto – Stindl (Eggimann, 87.), Rausch (Chahed, 77.) – Schlaudraff (Stoppelkamp, 81.), Abdellaoue
Bayern: Kraft – Lahm, Timoscsuk (Van Buyten, 46.), Breno, Badstuber (Ottl, 46.) – Kroos (Klose, 69.), Pranjic – Robben, T. Müller, Ribery – Gomez

Nürnberg-St. Pauli 5-0 (3-0)
Gól: Wollscheid (3.), Eigler (14., 17., 86., 87.)

Mönchengladbach-Hoffenheim 2-0 (0-0)
Gól: Daems (65., 11-esből), De Camargo (70.)

Stuttgart-Schalke 1-0 (1-0)
Gól: Kuzmanovics (15., 11-esből)
Kiállítva: Höwedes (14., Schalke)

Frankfurt-Kaiserslautern 0-0

Leverkusen-Wolfsburg 3-0 (3-0)
Gól: L. Bender (21.), Renato Augusto (29.), Kiessling (45.)

Az élcsoport:
1. Dortmund 61 pont (53-14), 2. Leverkusen 49 (53-34), 3. Hannover 47 (37-32), 4. Bayern München 42 (51-33), 5. Mainz 40 (37-30, 24 mérkőzés), 6. Nürnberg 39 (39-32), 7. Hamburg 37 (35-32, 24), 8. Freiburg 37 (31-31, 24)