Tovább hasít a Roma – videó

A Roma a hajrában majdnem elpuskázta a lehetőséget, végül azonban minden úgy alakult, ahogy a „farkasok” eltervezték.

A Roma 2-1-re győzött Leccében az Serie A 28. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, így Vincenzo Montella vezetőedzővel harmadik mérkőzésén is veretlen maradt.

A mérkőzésen a Roma idejekorán magához vette a kezdeményezést, a fővárosiak azonban hiába adogattak tetszetősen, az első helyzetet a vendéglátó hagyta ki: Olivera szabadrúgásból csavart a léc fölé. Nem sokkal később az előrehúzódó Cassetti válaszolt, majd máris gólt ünnepelhetett a vendégcsapat.

A félpályánál Vucinic tréfálta meg Rispolit, kapu felé fordult és a hálóba lőtt – a Lecce egykori játékosa elutasította az ünneplést.

A félidő kemény belépőkkel zárult. Előbb Cassettit kellett ápolni (45 perc alatt másodszor), majd De Rossi szállt bele páros lábbal Gustavóba – megúszta egy sárgával. Szünet után a Lecce igyekezett jobban, Olivera az 57. percben ziccert hibázott, Corvia fejesét Doni a léc alól piszkálta ki, a 75. percben azonban a kapus is tehetetlen volt – Munari beívelése után a Méxes és Juan között berobbanó Giacomazzi fejelt a kapuba.

Lecce-Roma – összefoglaló:

A vendéglátókat feldobta az egyenlítő találat, a hajrában a csereként érkező Chevanton fejjel tette tovább Fabianónak, a védő csak centikkel fejelt fölé. Úgy tűnt, a Lecce mindhárom pontot otthon tarthatja; ehhez képest mindet elvesztette: a hosszabbításban Munari kezezett a tizenhatoson belül, s Pizarro értékesítette a büntetőt. Vincenzo Montella beiktatása óta a Roma három meccsből hármat megnyert, s már csak két pont a lemaradása a városi rivális Lazióval szemben.

Serie A, 28. forduló:
Lecce-Roma 1-2 (0-1)
Via del Mare, 10 450 néző. Vezette: Damato
Gól: Giacomazzi (75.), illetve Vucinic (32.), Pizarro (90., 11-esből)
Lecce: Rosati – Rispoli (Chevanton, 78.), Gustavo, Fabiano, Brivio – Vives – Munari, Giacomazzi, Olivera, Grossmuller (Corvia, 88.) – Jeda.
Roma: Doni – Cassetti (Juan, 29.), Méxes, N. Burdisso, Riise – Pizarro, De Rossi – Taddei (Brighi, 69.), Perrotta, Vucinic (Menez, 80.) – Borriello.

Az élcsoport:
1. Milan 58 pont (49-20, 27 mérkőzés), 2. Inter 53 (49-29, 27), 3. Napoli 52 (41-25, 27), 4. Lazio 48 (33-23, 27), 5. Udinese 47 (49-30, 27), 6. Roma 46 (43-39), 7. Juventus 41 (41-34, 27),…17. Lecce 28 (31-50)