EL: Dzsudzsák főszerepben – videó

A holland büszkeség napja. A PSV, az Ajax és a Twente is továbblépett az Európa Ligában, az eindhovenieknél Dzsudzsák természetesen főszerepet vállalt. Nincs olasz csapat a legjobb 16 között.

Dzsudzsák Balázs pöttyentett egy szabadrúgást, majd a végén kiosztott egy gólpasszt: csapata, a PSV Eindhoven pedig hazai környezetben 3-1-re legyőzte a Lille együttesét, így 5-3-as összesítéssel bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa Ligában.

A francia listavezető Lille elleni meccsen a magyar válogatott szélső a kezdőcsapatban kapott lehetőséget. A francia gárda – amely a téli átigazolási időszakban szerette volna megszerezni Dzsudzsákot – az első félidőben Frau góljával megszerezte a vezetést, a fordulást követően azonban Dzsudzsák egy rendkívül okos szabadrúgásgóllal egyenlített.

PSV-Lille – Dzsudzsák gólja:

A tizenhatos előterében szabadrúgáshoz jutottak a házigazdák, a Lille kapusa, Barel Mouko még a sorfalat igazgatta, amikor a magyar gondolt egy merészet, s elcsavart a jobb alsóba. Szünet után a franciák gólszerzőjét kiállították, így Lens már az emberelőnyben játszó holland éllovast juttatta előnyhöz. A végeredményt pedig Marcelo állította be, aki Dzsudzsák beadását fejelte a kapuba.

A hollandok közül az Ajax és a Twente is továbbjutott. A két, BL-ből kiesett csapat közül az enschedeieknek jutott a „rágósabb falat”.

A barcelonaiak mumusaként is ismert Kazany az első félórában ledolgozta a hazai pályán összeszedett kétgólos hátrányát, szünet előtt azonban Janssen szépített, majd a 2-2 is megszületett. Az amszterdamiak Juhász Roland csapatát, az Anderlechtet búcsúztatták könnyed, kettős győzelemmel, s hasonlóan járt Hajnal Tamás együttese, a Bundesligában a kiesés ellen küzdő Stuttgart a lisszaboni 1-2 után hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedett a Schalke által ősszel hasonló arányban, 2-0, 2-1-re felülmúlt Benficától. Juhász végigjátszotta csapata találkozóját, míg Hajnalt a 79. percben lecserélték.

A Liverpool Dirk Kuyt hajrában szerzett góljával jutott tovább a Sparta Praha ellenében, Gulácsi Péter, a vörösök magyar kapusa a kispadon ült. Az angolok is jó EL-csütörtököt zártak, hisz a liverpooliak mellett a favoritok közé tartozó Manchester City is továbblépett, elsősorban az elején mindent eldöntő Dzeko duplájának jóvoltából.

Manchester City-Arisz – összefoglaló:

Német csapat maradt a legjobb 16 között (a Leverkusen a kinti 4-0 után a BayArenában is könnyed diadallal edzett egyet a Metaliszt Harkiv ellen), olasz viszont nem: azok után, hogy a BL-ben mindhárom olasz nagy – a Milan, az Inter és a Roma is – vesztésre áll, a bajnokság második helyezettje, a Napoli az otthoni 0-0 után 2-1-re kikapott a Villarreal vendégeként. A sors fintora, hogy a spanyol továbbjutást az a Giuseppe Rossi biztosította, akit a Juventus és a Milan mellett a nápolyiak is szerettek volna megszerezni.