Inter-Bayern München 0-1

A tavalyi döntősök mérkőzésén a Bayern München Gomez 90. percben szerzett góljával nyert Milánóban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:
Inter (olasz)-Bayern München (német) 0-1
Milánó, Giuseppe Meazza (San Siro), v.: Kassai
Gól: Gomez (90.)
Sárga lap: J. Zanetti (21.), Sneijder (56.), Motta (89.), ill. Ribéry (34.)
Inter: Júlio César – Maicon, Ranocchia (Kharja, 73.), Lúcio, Chivu – Thiago Motta, Cambiasso, J. Zanetti – Sztankovics, Sneijder – Eto’o
Bayern München: Kraft – Lahm, Timoshcsuk, Badstuber, Luiz Gustavo – Pranjic (Breno, 38.), Schweinsteiger – Robben, Müller, Ribéry – Gomez

Marseille (francia)-Manchester United (angol) 0-0

Marseille, Stade Vélodrome, v.: Brych (német)

92. perc: Gomez góljával a Bayern nyert Milánóban, míg a MU ikszelt Marseille-ben.

90. perc: Vezet a Bayern München! Robben távoli lövése nyomán a labda kipattant Júlio Césarról, és arra sertepertélő Gomez öt méterről az üres kapuba helyezett (0-1).

86. perc: Eto’o megpattant lövése csupán centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot.

85. perc: Sneijder szabadrúgását szöglet követte, amely után Motta fejesét védte Kraft.

80. perc: Maicon élesen középre lőtt labdáját Kraft tolta ki, majd a védők „takarítottak”.

Tíz perccel a vége előtt az Olimpique Marseille-Manchester United partin sincs gól.

Ki nyeri a labdarúgó Bajnokok Ligája 2010/2011-es kiírását? Szavazzon most!

75. perc: César karambolozott Gomezzel, emiatt a kapus és a csatár is ápolásra szorult.

71. perc: Robben remek passzt adott Müllernek, aki azonban rosszul ívelt középre.

66. perc: Ribéry került helyzetbe, de Lúcio figyelt, és még idejében szögletre tisztázott.

Marseille-ben nem túl eseménydús meccsen 0-0-ra áll a vendég Manchester United.

63. perc: Schweinsteiger távoli, középre tartó lövése csemege volt Júlio Césarnak.

61. perc: Sztankovics kapáslövése után a labda elment keresztbe Kraft kapuja előtt.

58. perc: az iménti kapufa meghozta Robben lövőkedvét, de 17 méterről fölé lőtt.

57. perc: Eto’o lövése kijött Ktaftról, Cambiasso pedig ziccerben kapu fölé bombázott.

53. perc: Robben betört a tizenhatosra, majd 11 méterről a bal kapufát találta telibe.

51. perc: Lahm beadása után ketten is várták a labdát, de ott volt Maicon is, s mentett.

48. perc: Robben beadása után Müller centikkel csúsztatott a hosszú sarok mellé.

46. perc: csere nélkül folytatódott a tavalyi finalisták találkozója a San Siróban.

Az első félidőt követően Marseille-ben és Milánóban is gól nélküli döntetlen az állás.

45. perc: Sneijder távolról, kisvártatva Maicon kiszorított helyzetből trafált mellé.

43. perc: szívükhöz kaptak a bajor hívek, miután Ribéry elterült a füvön, de hamar felállt.

40. perc: rövid időn belül három vendéglövést is blokkoltak a címvédő Inter védői.

33. perc: Eto’o 10 méteres lövését Kraft nagy reflexszel védte. Szép jelenet volt.

32. perc: Badstuber résen volt, s az utolsó pillanatban mentett Sztankovics elől.

28. perc: formás Bayern-támadás végén Gomez 5 méterről kapu fölé durrantott.

Marseille-ben többnyire mezőnyjáték zajlik – ott is nullák virítanak az eredményjelzőn.

24. perc: megélénkült a mérkőzés – Ribéry közeli fejese után a lécen csattant a labda.

23. perc: Cambiasso keveredett a kapu elé, de közelről Kraftba püfölte a labdát.

22. perc: Luiz Gustavo megpattant távoli lövése alig kerülte el a bal felső sarkot.

21. perc: Eto’o elterült Timoscsuk szorításában, de Kassai ezért nem adott büntetőt.

20. perc: Luiz Gustavo távolról a bal kapufa mellé tüzelt. Júlio César biztosított.

18. perc: Maicon beadása után Kraft „lekapta” a labdát az érkező Sztankovics fejéről.

13. perc: Sztankovics lövése szögletre pattant, a szögletből aztán nem lett semmi.

12. perc: Ribéry éles szögből leadott lövését a Bayernben is megfordult Lúcio blokkolta.

Marseille-ben aktívabban kezdett a MU, de gól még a Vélodrome-ban sem született.

8. perc: túlságosan óvatosak a csapatok, emiatt a meccs sem túl izgalmas – egyelőre.

4. perc: Thiago Motta indításával Eto’o léphetett volna ki, de az asszisztens lest jelzett.

2. perc: Sztankovics felívelt szabadrúgása után Ranocchia 10 méterről kapu mellé lőtt.

1. perc: Kassai Viktor sípszavára a Bayern kezdte a tavalyi döntő „visszavágóját”.