Visszavágott a Bayern

A 23. fordulóban a listavezető Dortmund könnyedén múlta felül a hétközi hamburgi derbi fáradtságát nyögő St. Paulit, s ezzel már 13 ponttal vezet a vasárnap pályára lépő Leverkusennel szemben. A Bayern Mainzban faragott hátrányából, s előlépett a második helyre.

A találkozón mindvégig a fekete-sárgák akarata érvényesült még úgy is, hogy látszott, a Borussia mindent nem ad ki magából. Az első félidő hajrájában Barrios szerzett vezetést: Götze lépett meg a balszélen, visszajátszott Sahin elé, aki a támadót hozta helyzetbe – a csatár 11 méterről helyezett a hálóba.

Szünet után is Barrios volt a támadások lelke. Schmelzer akciója nyomán a támadó előbb megforgatta védőjét, majd balról középre lőtte a labdát – Gunesch olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a lábáról a kapuba vágódott a labda.

A folytatásban a Dortmund gurigázott, a hamburgiak védekeztek: maradt a kétgólos előny.

Mainzban győzött a Bayern
A sérült Szalai Ádámot nélkülöző Mainz hazai környezetben 3-1-es vereséget szenvedett a címvédő Bayern Münchentől. A bajorok remekül kezdték a találkozót, hisz egy Ribéry-Robben-Schweinsteiger akció végén már a 9. percben előnybe kerültek. A francia balról ívelt keresztbe, Robben ügyesen visszafejelte a labdát, s az ötös bal sarkánál érkező védekező középpályás közelről a hálóba fejelt, majd mutogatta, hogy biz’ ez volt első fejesgólja.

Az első negyvenöt percben felváltva alakultak ki a helyzetek, de szünet után ismét a Bayern volt eredményes. Az akció az első gól szerzőjétől indult, Gomez Robbenhez passzolt, aki a kapunak háttal állva, a feje fölött visszahúzta Müllernek, aki hét méterről nem hibázott.

Két gólszerző és egy gólpasszadó: Gomez és Robben köszönti Schweinsteigert (MTI/EPA)

Két nagy mainzi helyzet után Müller gólpasszadóként is jeleskedett: a szintén nagy kedvvel játszó Ribéry átadását külsővel Gomez elé varázsolta, aki a tizenegyes pontjánál érkezett. A hajrában Allagui még gólra váltotta Fuchs beadását, ám már késő volt: a Bayern visszavágott az őszi vereségért.

Bundesliga, 23. forduló:
Dortmund-St. Pauli 2-0 (1-0)
Signal-Iduna-Park, 80 720 néző. Vezette: Sippel
Gól: Barrios (39.), Gunesch (öngól, 49.)
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer – S. Bender, Sahin (Stiepermann, 85.) – Götze (Da Silva, 77.), Lewandowski (Feulner, 87.), Grosskreutz – Barrios
St. Pauli: Kessler – Thorandt, Morena, Gunesch, Oczipka (Volz, 12.) – M. Lehmann – Hennings, Takyi, Sukuta-Pasu (Bartels, 46.), M. Kruse (Bruns, 70.) – Ebbers

Mainz-Bayern München 1-3 (0-1)
Bruchwegstadion, 20 300 néző. Vezette: Kircher
Gól: Allagui (84.), illetve Schweinsteiger (9.), Müller (50.), Gomez (77.)
Mainz: H. Müller – Zabavnik, Noveski, Kirchhoff, Fuchs – Polanski (Fathi, 85.), Caligiuri (Soto, 63.) – Schürrle, Allagui, Risse – Sliskovic (Holtby, 55.)
Bayern: Kraft (Butt, 46.) – Lahm, Timoscsuk, Badstuber (Kroos, 64.), Pranjic – Schweinsteiger, Luiz Gustavo – Robben, T. Müller (Breno, 80.), Ribéry – Gomez

Hamburg-Werder Bremen 4-0 (1-0)
Gól: Petric (42.), Guerrero (64., 79.), Ben-Hatira (87.)

Hannover-Kaiserslautern 3-0 (2-0)
Gól: Schlaudraff (17., 57.), Abdellaoue (45.)

Hoffenheim-Köln 1-1 (0-0)
Gól: Novakovic (öngól, 48.), illetve Mohamad (69.)

Freiburg-Wolfsburg 2-1 (1-1)
Gól: Reisinger (43.), Cissé (69.), illetve Helmes (28.)

Az élcsoport:
1. Dortmund 55 pont (49-13), 2. Bayern 42 (49-27), 3. Leverkusen 42 (44-30, 22 mérkőzés), 4. Hannover 41 (33-31), 5. Mainz 37 (35-29), 6. Freiburg 37 (31-30), 7. Hamburg 36 (34-31)