Megtört egy 33 éves sorozat – videó

Meglepetés született Hamburgban: 33 év után a St. Pauli vendégként nyerte a városi derbit. A hamburgi derbit egy veterán, a 32 esztendős Gerald Asamoah döntötte el.

A házigazda Hamburg egygólos vereséget szenvedett a St. Paulitól a Bundesliga 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésén. Az újonc gárda 1977. szeptember 3. után tudott ismét nyerni a városi rangadón vendégként, és ezzel egy hellyel feljebb, a 12.-ről a 11.-re lépett a tabellán.

A HSV végigtámadta a találkozót, de támadói nem találták a kapuhoz vezető kulcsot: az első félidőben Ruud van Nistelrooy két nagy ziccert is kihagyott, de Ben-Hatira és Petric is elpackázott egy-egy kecsegtető lehetőséget. A pályaválasztó a második félidőt is jobban kezdte, viszont szűk egyórányi játék után már a St. Pauli állt nyerésre – Boll mozdulata után a ghánai születésű volt német válogatott fejjel vette be Rost hálóját.

A folytatásban a labdát bő 75 százalékban birtokló HSV támadott, ellenfele viszont kitartóan védekezett: sikerrel. A Hamburg jókora lehetőséget tékozolt el a felzárkózásra, Armin Veh tanítványai a 7. helyen állnak.

Bundesliga, pótolt mérkőzés:
Hamburg-St. Pauli 0-1 (0-0)
Imtech-Arena, 57 ezer néző. Vezette: Perl
Gól: Asamoah (59.)
Hamburg: Rost – Demel, Westermann, Mathijsen, Aogo – Jarolim, Zé Roberto – Ben-Hatira (Pitroipa, 72.), Jansen (Elia, 46.) – Van Nistelrooy (Guerrero, 72.), Petric
St. Pauli: Pliquett – Thorandt, Zambrano, Gunesch, Volz – Boll (Bruns, 89.), M. Lehmann – M. Kruse, Takyi (Ebbers, 58.), Bartels – Asamoah (Daube, 71.)

Az élcsoport:
1. Dortmund 52 pont (47-13), 2. Leverkusen 42 (44-30), 3. Bayern München 39 (46-26), 4. Hannover 38 (30-31), 5. Mainz 37 (34-26), 6. Freiburg 34 (29-29), 7. Hamburg 33 (30-31),…11. St. Pauli 28 (27-35)