Újabb Juve-blama – videó

A második helyen álló Napoli, valamint a Juventus is vereséget szenvedett a Serie A 23. fordulójában. A torinóiak zsinórban harmadszor maradtak alul.

Folytatódott a Juventus vesszőfutása. A torinóiak „lőlapja” egész januárt véve sem festett túl jól: a Parma elleni hazai 1-4-et Nápolyban egy 0-3 követte, majd két győzelem a Catania (2-0) és a Bari ellen (2-1), ezután a Samp elleni genovai csontzenét (0-0) még meg lehetett magyarázni, a Roma (0-2) és az Udinese elleni (1-2) vereségeket már nehezebben.

Palermóban is a szokásos koreográfia szerint zajlottak az események. A Juve támadgatása közepette Pastore két csel után kiugratta Miccolit (1-0), majd a visszahúzódó szicíliai gárda szöglet után növelte előnyét. A kulcsjátékosok formájáról árulkodik, hogy a gólt fejelő Migliaccio épp a Juve legjobb védőjét, Chiellinit birkózta le (képünk).

A legutóbb is egyedül hajtó Marchisio lapos lövéssel szépített, ám szünet után hiába izmolt a vendégcsapat, a több helyzetet elpuskázó Matri és Kraszics próbálkozott becsülettel, de Aquilani-Sissoko cserékkel nehéz kreativitást csempészni egy tanácstalan középpályára.

Palermo-Juventus – összefoglaló:

Veronában a nápolyiak buktak el, Genovában pedig a Sampdoria. Koman Vladimir és Laczkó Zsolt csapata hazai környezetben kapott ki 1-0-ra a Cagliaritól, csak Koman állt be 84. percben.

Vass Ádám a 82. percben csereként lépett pályára a Roma otthonában, régi-új edzője, Giuseppe Iachini által irányított együttese pedig nagy meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el.

Serie A, 23. forduló:
Palermo-Juventus 2-1 (2-1)
Renzo Barbera, 25 972 néző. Vezette: Morganti
Gól: Miccoli (7.), Migliaccio (20.), illetve Marchisio (36.)
Palermo: Sirigu – Cassani, Andelkovic, Bovo, Balzaretti (Darmian, 11.) – Migliaccio, Bacinovic, Nocerino – Pastore, Ilicic (Kasami, 58.) – Miccoli (Paolucci, 87.).
Juventus: Buffon – Grygera, Barzagli, Chiellini, Grosso (Salihamidzic, 79.) – Kraszics, Aquilani (Sissoko, 66.), Felipe Melo, Marchisio – Matri (Martinez, 66.), Del Piero.

Roma-Brescia 1-1 (0-0)
Gól: Borriello (58.), illetve Eder (69.)

Cesena-Catania 1-1 (1-1)
Gól: Jimenez (31.), illetve Maxi Lopez (9.)

Udinese-Bologna 1-1 (0-0)
Gól: Domizzi (77.), illetve Di Vaio (64.)

Az élcsoport:
1. Milan 48 pont (39-18), 2. Napoli 43 (36-22), 3. Lazio 41 (29-21), 4. Roma 39 (32-25, 22 mérkőzés), 5. Inter 38 (36-24, 21), 6. Palermo 37 (38-29), 7. Udinese 37 (37-30), 8. Juventus 35 (37-29)