Suárez nem vacakol – videó

A Liverpool „háromnapos” uruguayi támadója máris elkezdte törleszteni az árát, első góljához elég volt szűk félóra pályán töltött idő. A Liverpool előlépett a hetedik helyre.

A zsinórban harmadik diadalát elkönyvelő Liverpool hazai környezetben 2-0-ra nyert a Stoke City ellen a Premier League 25. fordulójában, a vörösök második gólját az új szerzemény, az uruguayi Luís Suárez szerezte.

Az Anfielden az első félidőben csupán két érdemleges helyzetet lehetett feljegyezni – mindkettőt a Liverpool alakította ki. Előbb Kirjakosz fejesét Faye tisztázta, majd Johnson fejesét Begovic védte hatalmas reflexszel. Szünet után nekem kellett sokáig várni a gólra. Gerrard szabadrúgása Huthról visszapattant, épp Kirjakosz elé, a görög Meireles elé kotort, s a portugál nem hezitált sokat.

A gól után mindkét csapat visszavett, de a Fabio Aureliót váltó Suáretz új életet lehelt a hazai támadásokba. Az uruguayi mindig megjátszható volt, cseleivel kínálgatta a hazai védőnégyest, majd a 79. percben eldöntötte a meccset. Kuyt passza után egyedül vezethette a labdát Begovicra, egy csel után kapura gurított, s bár Wilkinson igyekezett, már nem tudott hárítani.

Liverpool-Stoke City – Suárez gólja

A Liverpoollal ellentétben a Manchester City nincs a legjobb passzban. Roberto Mancini együttese ugyan Tévez szokásos góljával és Kolarov pazar lövésével félidőben 2-1-re vezetett a Birmingham otthonában, a hazaiak azonban megnyomták a második félidőt, s megérdemelten tarottak otthon egy pontot. Az egyenlítő gól előtt a veterán Vieira felrúgta a 37 éves Phillipset, a büntetőt Gardner bevágta. Az utolsó percben Phillips egy kapáslövéssel közel volt a 3-2-höz, ám Hart nehezen léc fölé tornászta a löketet.

Gera Zoltán csapata, a Fulham 1-0-ra legyőzte a vendég Newcastle Unitedet, a magyar válogatott futballista csak 87. percben lépett pályára.

Premier League, 25. forduló:
Liverpool-Stoke City 2-0 (0-0)
Anfield Stadium, 40 254 néző. Vezette: Taylor
Gól: Meireles (47.), Suárez (79.)
Liverpool: Reina – M. Kelly, Skrtel, Agger, Kirjakosz, G. Johnson – Gerrard, Lucas, Fabio Aurelio (Suárez, 63.) – Raul Meireles (Shelvey, 75.) – Kuyt
Stoke City: Begovic – Wilkinson, Huth, Ab. Faye (D. Collins, 65.), Higginbotham – Pennant, M. Wilson (Fuller, 67.), Diao (Delap, 61.), Whitehead – Walters, Carew

Birmingham City-Manchester City 2-2 (1-2)
St. Andrews Ground, 24 379 néző. Vezette: Friend
Gól: Zsigics (23.), Gardner (77., 11-esből), illetve Tévez (4.), Kolarov (41.)
Birmingham: Foster – Carr, R. Johnson, Jiranek, Ridgewell – Bentley, C. Gardner, B. Ferguson, Bowyer (Beausejour, 75.) – Jerome (Phillips, 70.), Zsigics
Manchester City: Hart – Richards (Kolo Touré, 37.), Boateng, Kompany, Kolarov – Barry, De Jong (Vieira, 46.), Silva, Milner – Tévez, Dzeko

Blackburn-Tottenham 0-1 (0-1)
Gól: Crouch (4.)

Blackpool-West Ham 1-3 (1-3)
Gól: Adam (42.), illetve Obinna (24., 44.), Keane (37.)

Bolton-Wolverhampton 1-0 (0-0)
Gól: Sturridge (90.)

Fulham-Newcastle United 1-0 (0-0)
Gól: Duff (67.)

Az élcsoport:
1. Manchester United 54 pont (54-22, 24 mérkőzés), 2. Arsenal 49 (50-23, 24), 3. Manchester City 46 (39-22), 4. Chelsea 44 (46-21, 24), 5. Tottenham 41 (33-26, 24), 6. Sunderland 37 (30-28), 7. Liverpool 35 (33-31)