Magyar vereségek az Euroligában

Az MKB-Euroleasing Sopron és Pécs 2010 csapata is sima vereséget szenvedett spanyol ellenfelétől a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Az Euroliga alapszakaszát öt győzelemmel és ugyanennyi vereséggel záró pécsiek remekül elkapták a rajtot a 8/2-vel végzett spanyol Salamanca otthonában, amely eddigi teljesítményével harmadik lett a 24 csapatos mezőnyben. A magyar bajnokcsapat Griffin és Quigley vezetésével tartotta a lépést, ám a spanyoloknál Snell hamar „megszórta magát”. A második negyedben nőtt a különbség, a nagyszünetben 36-27 volt az állás.

A térfélcsere után maradt a két együttes közti „távolság”, majd Zseljko Djokics alakulata néhány remek távoli dobással ismét felzárkózott, az utolsó játékrésznek 50-47-ről vágtak neki a csapatok. A zárószakaszban négy pontra is voltak a mecsekaljaiak (54-50), ám a hajrá a hazaiaké lett, akik így előnnyel utaznak majd Magyarországra.

Honti Kata és társai simán kikaptak a Salamancától (MTI)

A csoportkört négy győzelemmel és hat vereséggel befejező soproniak sem jártak szerencsével Spanyolországban, simán kikaptak a 8/2-es alapszakasz-mérleggel büszkélkedő Valenciától. Székely Norbert tanítványai – akikhez pénteken visszatért, de egyelőre nem állt rendelkezésre a válogatott Horti Dóra – nem tudták tartani Lawsont, aki 7 perc alatt 10 pontot szórt. A magyarok 15-14-es állás után csak két pontot hoztak össze 11 ellenében, így nyolcpontos lemaradással kezdték a második negyedet. Ezt Coleman révén sikerült egyre faragni, ám a félidőben 44-38 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után keményebbé vált a házigazdák védekezése, emellett az erőszakos Brunson egyeduralkodó volt a palánk alatt, így hamarosan tíz pont fölé nőtt a különbség. A soproni lányok nem tudták megtörni a nagyszerűen lepattanózó Valencia lendületét, és 62-44-nél már elúszni látszott a mérkőzés. A záró felvonás 63-44-ről indult, s a tetemes előnyt már nem adta le a spanyol gárda, így 1-0-ás vezetéssel utazhat majd Sopronba.