Pazzini duplázott, Rudolf büntetőt hibázott

A címvédő Inter rendkívül fordulatos mérkőzésen, kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re győzött a Palermo ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A vendégek az első félidőben már két góllal vezettek, a szünetben azonban pályára lépett a milánóiak friss szerzeménye, Giampaolo Pazzini, aki kétszer is eredményes volt, majd kiharcolt egy büntetőt, amelyet Samuel Eto,o értékesített. Mindeközben a Palermo az argentin Javier Pastore révén a 63. percben elhibázott egy 11-est.

A Koman Vladimirt és Laczkó Zsoltot nélkülöző Sampdoriának esélye sem volt a második helyen álló Napoli otthonában, a találkozó legjobbja a góllövőlista új éllovasa, az uruguayi Edinson Cavani volt, aki mesterhármast jegyzett.

A sereghajtó Bariban Rudolf Gergely a kezdőcsapatban kapott helyet, együttese azonban 2-1-es vereséget szenvedett a Cagliari vendégeként, a büntetőt hibázó magyar válogatott csatárt az 58. percben lecserélték.

Serie A, 22. forduló:

Cagliari-Bari 2-1 (2-1)
Gól: Matri (8., 12.), illetve Okaka (14.)

Genoa-Parma 3-1 (3-1)
Gól: Palacio (16., 11-esből), Paletta (44., öngól), Kaladze (44.), illetve Crespo (33.)

Inter-Palermo 3-2 (0-2)
Gól: Pazzini (57., 73.), Eto’o (76., 11-esből), illetve Miccoli (5.), Nocerino (36.)

Lecce-Cesena 1-1 (1-0)
Gól: Corvia (11.), illetve Bogdani (90.)

Napoli-Sampdoria 4-0 (2-0)
Gól: Cavani (17., 45., 57., a másodikat 11-esből), Hamsík (48.)

Bologna-Roma – az erős havazás miatt a 17. percben, 0-0-ás állásnál félbeszakadt

Brescia-Chievo 0-3 (0-1)
Gól: Pellissier (45., 94.), Mandelli (47.)

Szombaton játszották:
Catania-Milan 0-2 (0-0)
Lazio-Fiorentina 2-0 (0-0)

Később:
Juventus-Udinese 20:45

Az élmezőny állása:
1. Milan 22 mérkőzés/47 pont, 2. Napoli 22/43, 3. Lazio 22/40, 4. Inter 21/38 (36:24-es gólarány), 5. AS Roma 21/38 (31:24)