A Leverkusen nyerte a péntek esti derbit

Magabiztos hazai győzelemmel zárult a német élvonal péntek esti rangadója, a dobogó második fokán tanyázó Leverkusen, és a harmadik Hannover összecsapása.

A visszatérése óta Ballackot először kezdőként foglalkoztató gyógyszergyáriak kezdték jobban a találkozót, és a 21. percben egy remekbe szabott góllal vezetést is szereztek: Adler hosszú kirúgását Kiessling továbbította a kiugró Vidal elé, aki laposan az alsó sarokba helyezett. A folytatásban is a hazaiak kezdeményeztek többet, és Rolfes góljával még a szünet előtt megduplázták előnyüket.

Fordulás után már nem változott az eredmény, győzelmével a Leverkusen megerősítette pozícióját a dobogón, míg a harmadik Hannover könnyen lecsúszhat onnan, hiszen a negyedik Bayern és ötödik Mainz is megelőzheti, amennyiben győzelemmel abszolválja a szombati játéknapot.

Frankfurt-Mönchengladbach 17:30

Az élmezőny állása: 1. Dortmund 19 mérkőzés/47 pont, 2. Leverkusen 20/39, 3. Hannover 20/34, 4. Bayern 19/33 (37:22-es gólarány), 5. Mainz 19/33 (30:21)