Kézi-vb: elődöntősök a franciák

A címvédő, egyben olimpiai és Európa-bajnok francia válogatott bejutott az elődöntőbe a svédországi világbajnokságon, miután legyőzte a norvég csapatot. Az északiaknál remekeltek a kapusok.

A franciák lezser hozzáállással is biztosan múlták felül a közönség által is hajtott, lelkes norvégokat. Az elején egy 4-1-es rohammal indítottak, majd a végül nyolc góllal záró Lie Hansen vezette skandinávok felzárkóztak, de ez csak a tisztes félidei különbséghez (10-12) volt elég.

A szünet után a francia együttes gyorsan ritmust váltott, s még úgyis kilenc gólra elhúzott, hogy jobbára a cserék jutottak szóhoz – a világbajnok részéről ekkor elsősorban az átlövő Accambray villogott. 26-17 után viszont a norvégok is felnőttek a feladathoz, zsinórban hat gólt dobtak, miközben a favorit 12 perces gólcsenddel tüntetett (miközben Ege négy hetest is megfogott). Claude Onesta időkérése azonban rendet tett a fejekben, s a fehérmezesek végül öt góllal győztek, ezzel elődöntősök.

A franciák sikere egyben azt jelenti, hogy a magyar együttes már biztos nem lehet utolsó középdöntős csoportjában, és az 5-10. hely között végez.

Akkor lesz a magyar csapat csoportjában harmadik (vagyis játszhat pénteken az 5-6. helyért, és ez két pozíció már biztos olimpiai selejtezőt ér), ha kedden több pontot – egyet vagy kettőt – szerez a spanyolok ellen, mint amennyit Izland gyűjt a franciák ellen.

Középdöntő, I. csoport (Jönköping)
2. (utolsó előtti) forduló:
Franciaország-Norvégia 31-26 (17-14)
Legjobb góllövők: Abalo, Accambray és B. Gille 5-5, Honrubia 4, J.Fernandez és Karabatic 3-3, illetve L.Hansen 8, Koren, Myrhol és Samdahl 3-3
Korábban:
Magyarország –Németország 27-25
Spanyolország-Izland 32-24

Az állás:
1. Franciaország 7 pont (126-101), 2. Spanyolország 7 (118-103), 3. Izland 4 (109-107), 4. Magyarország 4 (103-117), 5. Németország 2, 6. Norvégia 0
A francia és a spanyol csapat már elődöntős, a dán és a svéd válogatott vasárnap biztosította helyét a legjobb négy között.