Messi: szeretlek, mama! – videó

Az aranylabdás argentin góljával édesanyját köszöntötte. A társak pedig a klubot: a statiszta Santander ellen átmozgató edzést tartó Barcelona újabb klubrekordot döntött meg.

A listavezető Barcelona hazai pályán könnyedén nyert a Racing Santander ellen a Primera División 20. fordulójában. Bár Miguel Angel Portugal nyilván azzal az ukázzal küldte pályára játékosait, hogy az elején nehezítsék meg a bajnok dolgát, kilencven másodpercnyi játék után máris a vendégek hálójában táncolt a labda: Messi és Villa játszott össze, előbbi Pedro elé tálalt, aki csak beljebb tessékelte a labdát.

A vendégek a következő félórában már nehezebb feladat elé állították a házigazdákat, ám alig hagyták el játékterüket, míg a Messit és Puyolt bosszantó Tono két remek védéssel tartotta az eredményt. A 33. percben aztán Henrique és Villa magánszáma után a támadó hasra esett, s Iglesias Villanueva büntetőt ítélt. Az egy hete a pontról még hibázó Messi bevágta, majd meze alatti felirattal üzent születésnapját ünneplő édesanyjának („Boldog születésnapot, mama!”).

Messi: szeretlek, mama! – videó 1

A szünetig Rosenberg megtornáztatta Valdest, s a katalán kapus Adrian fejesénél is nagyot védett. Térfélcsere után viszont ismét a barcelonaiak dolgozták ki a helyzeteket – s a harmadik gólt. Messi találta meg Iniestát, aki lapos lövéssel beállította a végeredményt.

A bajnok megszakítás nélkül 14. diadalát aratta a bajnokságban, s ezzel beállította a Rijkaard-gárda 2005-06-os menetelését. A spanyol csúcsot a Real tartja, de ez a teljesítmény is veszélybe került, hisz a madridiak az 1959-60-as idényben 15 győztes meccset vívtak.

Barcelona-Santander – összefoglaló:

Primera División, 20. forduló:
Barcelona-Santander 3-0 (2-0)
Camp Nou, 70 072 néző. Vezette: Iglesias Villanueva
Gól: Pedro (2.), Messi (33., 11-esből), Iniesta (55.)
Barcelona: Víctor Valdés – Adriano, Puyol (Piqué, 45.), Abidal, Maxwell – Xavi (Keita, 68.), Sergio, Iniesta – Pedro (Bojan, 80.), Messi – Villa.
Racing: Toño – Francis, Torrejón, Henrique, Christian – Kennedy (Arana, 60.), Colsa, Lacen, Cisma (Ariel, 66.) – Adrián, Rosenberg (Luque, 75.).

Valencia-Málaga 4-3 (1-2)
Gól: Mata (17.), Soldado (53.), Ever Banega (67.), Aritz Aduriz (90.), illetve Rondon (10., 35.), Julio Baptista (79.)
Kiállítva: Demichelis (16., Málaga), Rosario (65., Málaga)

Sevilla-Levante 4-1 (3-0)
Gól: Luís Fabiano (28., 43., 68.), Escudé (39.), illetve Xisco (58.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 55 pont (64-11), 2. Real Madrid 48 (47-17, 19 mérkőzés), 3. Valencia 40 (33-23), 4. Villarreal 39 (38-20, 19), 5. Espanyol 34 (25-25, 19),6. Atlético 30 (31-23, 19), 7. Sevilla 29 (30-32), 8. Bilbao 29 (29-31, 19)