Bosszút állt a Roma – videó

A Roma visszavágott a Szardíniában elszenvedett megalázó őszi vereségért. Totti ismét régi fényében csillogott, ez meg is látszott a „farkasok” teljesítményén.

A Roma magabiztos 3-0-s győzelmet aratott a Cagliari együttese felett a Serie A 21. fordulójában. A fővárosiaknak volt törleszteni valójuk, hisz ősszel 5-1-es vereséget szenvedtek Cagliariban.

A római találkozót is a vendégek kezdték jobban, Cossu lefele csapódó lövése majdnem becsapta Julio Sergiót. A szardíniaiak fölénye ellenére a Roma szerzett vezetést – a 22. percben Canini lerántotta a Totti ívelésére érkező De Rossit, s a sokáig mellőzött csapatkapitány értékesítette a büntetőt.

Roma-Cagliari – összefoglaló:

A hajrában Borriello került közel újabb találathoz, s bár a vendégcsapat nyomás alatt tartotta a római középpályát, helyzetekben ez nem mutatkozott meg. Szünet után ismét Cossu próbálkozott – Méxes mentett bravúrral – Acquafresca és Nainggolan is odakeveredett a hazai kapu elé, ám ismét a De Rossi révén elsősorban távolról próbálkozó vendéglátók szereztek gólt.

Szöglet után Agazzi Juan fejére ütötte a labdát, s az érkező Perrotta értékesítette a kipattanót, míg a hosszabbításban Menez játszotta át a vendégek lescsapdáját. A három ponttal a Roma előreugrott a második helyre.

Serie A, 21. forduló:
Roma-Cagliari 3-0 (1-0)
Olimpico, 27 ezer néző. Vezette: Gava
Gól: Totti (22., 11-esből), Perrotta (71.), Menez (92.)
Roma: Julio Sergio – Cassetti, Méxes, Juan, Riise – Taddei (Menez, 66.), De Rossi, Simplicio, Perrotta, Totti (Brighi, 93.), Borriello (Vucinic, 66.)
Cagliari: Agazzi – Pisano, Canini, Astori, Agostini – Biondini, Nainggolan (Laner, 78.), Conti – Cossu – Nenè (Matri, 64.), Acquafresca (Ragatzu, 90.).

Palermo-Brescia 1-0 (0-0)
Gól: Bovo (87.)

Parma-Catania 2-0 (0-0)
Gól: Candreva (57.), Giovinco (62.)

Az élcsoport:
1. Milan 41 pont (35-18, 20 mérkőzés), 2. Roma 38 (31-24), 3. Napoli 37 (30-20, 20), 4. Lazio 37 (26-18, 20), 5. Inter 35 (32-19, 19), 6. Juventus 34 (35-25, 20),…9. Cagliari 26 (24-22)