Sima vereség a franciáktól

A magyar válogatott simán kikapott a címvédő, olimpiai és Európa-bajnok francia válogatottól a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntős nyitányán.

Jól kezdett a magyar csapat, kétszer is vezetett, 3-3 után viszont a franciák két góllal elléptek. Pár perccel később megint döntetlen állt az eredményjelzőn (5-5), aztán 6-6-ot követően a 11. percre 8-6 lett ide. Mocsai Tamás bátran vállalkozott, öt lövéséből négy betalált, és Ilyés is igen eredményesen játszott, három gólt lőtt ebben a szakaszban.

Negyedóra elteltével 9-8-ra vezetett a magyar csapat, a szövetségi kapitány időt kért, majd Zubait kiállították.

Az emberhátrány alatt egyenlő lett, ám Mocsai újra betalált hét perc elteltével. Fernandez duplázott, és ettől kezdve megint a gallok voltak lépéselőnyben Karabatic jóvoltából. Miklert Fazekas váltotta a kapuban, de a szünetig nagyon megnőtt a különbség. A félidő 13 magyar góljából 12-t Ilyés, Császár és Mocsai dobott.

Mocsai arcéról leolvasható a végeredmény (MTI/EPA)

Mocsai arcáról leolvasható a végeredmény (MTI/EPA)

A folytatásban Zubait megint kiküldték, Törő pedig ziccert rontott. Minden addiginál nagyobb lett a hátrány (21-14). Karabouének alig lehetett gólt lőni, esély sem mutatkozott a felzárkózásra. Lékai jött be irányítónak, ám vele sem vált hatékonyabbá a játék. A 44. percben már 26-16 volt az állás a franciáknak, de még tovább nőtt a különbség, noha az ellenfélnél a végén már a cseresor játszott. A vége 37-24-es vereség; vasárnap szünnap, majd hétfőn az olimpiai ezüstérmes izlandiakat legyőző németek következnek. Azon a mérkőzésen – melyen sok múlik majd az első hét közé jutás szempontjából – minden bizonnyal pályára lép már az átlövő Perez Carlos is.

Mocsai Lajos szövetség kapitány:

„Húsz percig játszottunk jól, majd főleg a védekezésben elmaradt a csapat attól, amit vártam. A szünet előtt két-három kisebb sérülés történt, ezek miatt cserélni kellett, és ekkor már olyan hátrányba kerültünk, amelyről nem hittük el, hogy ledolgozható. Később több poszton cseréltem, igyekeztem mindenkinek bizonyítási lehetőséget adni. A franciák nagy iramot diktáltak, sokat hibáztunk ilyen tempó mellett. A németek legyőzték Izlandot, látszott, hatalmas a küzdőképességük, és remek fizikai állapotban vannak. Óriási fegyvertény lenne győzni ellenük. Segítségünkre lesz Perez Carlos is.”

Vb, középdöntő, I. csoport (Jönköping):
Franciaország-Magyarország 37-24 (18-13)
Gól: Karabatic 7, Accambray 6, Fernandez 5, Abalo 4, Roine 4, Gille 4, Honrubia 2, Guigou 1, Sorhaindo 1, Junillon 1, Joli 1, Bingo 1, illetve Mocsai 7, Ilyés 4, Császár 3, Nagy 2, Katzirz 2, Harsányi 2, Gál 1, Iváncsik G. 1, Törő 1, Lékai 1

Németország-Izland 27-24
Spanyolország-Norvégia 32-27