Nadal és Murray meg sem izzadt

Rafael Nadal és a tavalyi döntős Andy Murray is könnyedén lépett a második körbe az Ausztrál Openen: a spanyol és a skót ellenfele is feladta a szélmalomharcot.

Rafael Nadal megtette az első lépést a szakírók által csak „Rafa Slam”nek nevezett unikum felé. A 2010-es Roland Garros-, Wimbledon- és US Open-első már 6:0, 5:0-ra vezetett, amikor ellenfele, a brazil Marcos Daniel térdsérülése miatt bedobta a törülközőt (a dél-amerikait már az első szett végén is ápolták).

Nadal így zsinórban 22. győzelmét aratta a Grand Slam-tornákon, ám állítja, Melbourne-ben nem ő az esélyes.
„Ne felejtsük, tavaly is az Ausztrál Open után kezdtem a visszakapaszkodást. Azzal, hogy nyertem Párizsban, megnyugodtam, onnan már nem volt veszteni valóm. A negyedik GS-diadalt hagyjuk, a döntő még igen messze van.”

A Daniel elleni meccs mindenképpen erősítette a spanyol esélyeit, hisz maradt benzin a tankban, jóformán el sem fáradt az orvosi stáb beszaladgálása miatt többször is félbeszakított mérkőzésen.

A spanyolhoz hasonlóan Andy Murray is idő előtt végzett, a skótot azonban Karol Beck komolyabb feladat elé állította – amíg játszott. Vállhúzódása miatt ugyanis Beck is feladta a harcot. Nadal tavalyi legyőzője – Murray az egyetlen, akinek ez sikerült, épp az Ausztrál Open centerpályáján játszott negyeddöntőben – 6:3, 6:1, 4:2-re vezetett, amikor riválisa jelezte, hogy nincs tovább.

A két nagyágyú mellett egy harmadik, a csuklósérülése miatt 2010-ben összesen három meccset játszó Juan Martin del Potro is bekerült a legjobb 64 közé, az argentin az izraeli Dudi Selát verte három kiegyenlített játszmában.