Magyarország-Izland 26-32

A magyar válogatott hat góllal kikapott az olimpiai ezüstérmestől a svédországi férfi kézilabda-világbajnokságon.

Világbajnokság, Norrköping, B csoport:
Magyarország-Izland 26-32 (11-14)

60. perc: sajnos bejött a papírforma, hat góllal nyert az olimpiai ezüstérmes Izland.

60. perc: egy nagyszerű Mikler-védés és egy izlandi kapufa után Zubai talált be (26-32).

59. perc: Schuch szerzett labdát, amit aztán Mocsai varrt be emberhátrányban (25-32).

58. perc: izlandi fórban egy-egy gól mindkét oldalon. A magyar részről Nagy talált be.

57. perc: Ilyés harmadik kiállítása azt jelenti, hogy ő ezen a meccsen nem jöhet vissza.

56. perc: izlandi időkérés végeztével Sigurdsson nyolcgólossá növelte az előnyt (23-31).

55. perc: gyors támadás végén Zubai a beálló helyéről a jobb alsóba helyezett (23-30).

54. perc: Harsányi, Ólafsson és Mocsai Tamás szállította az újabb találatokat (22-30).

53. perc: Pálmarsson gólját követően Mocsai magához hívta a tanítványait (20-29).

52. perc: Pálmarsson és Petersson találataival tulajdonképpen eldőlt a meccs (20-28).

49. perc: Petersson szerezte a 26. izlandi, majd Lékai a 20. magyar gólt (20-26).

48. perc: Harsányi hetesből kozmetikázott az eredményen. Hat góllal vezet Izland.

47. perc: Gunnarsson megütötte Zubait, csakhogy ezt a bírók nem vették észre.

45. perc: 55,6 százalékkal lőnek az izlandiak – Atlason javított a statisztikán (18-25).

43. perc: Sigurdsson lerohanás végén, Nagy Kornél szélről volt eredményes (18-24).

42. perc: gyors egymásutánban Stefánsson kétszer is mattolta Miklert – 23-17 oda.

41. perc: Gulyás emberelőnyben szépített, pillanatokkal később kiállították (17-21).

40. perc: Mocsai büntetőjét kifogta Gústavsson, majd Pálmarsson villant ismét (16-21).

38. perc: Lékai harmadik góljára, a negydszer ereményes Pálmarsson válaszolt (16-20).

37. perc: Pálmarsson tört be két védő között, s alakította 19-15-re az állást.

36. perc: emberelőnyben kapaszkodunk, Iváncsik G. szélről lőtt a felső sarokba (15-18).

35. perc: két gyors góllal ismét négy gól a csapatok közötti különbség (14-18).

34. perc: Lékai a szaggattottról, test mellől bombázott a kapu jobb oldalába (14-16).

33. perc: Gunnarsson beállóból, átellenben Gulyás labdaszerzés után talált be (13-16).

32. perc: Lékei szerencsés gólja után Ilyés szedett össze kétperces büntetést (12-15).

31. percig: még mielőtt kiegészültünk volna, Gunnarsson megszerezte a 15. izlandi gólt.

31. perc: elkezdődött a második félidő – még fél percig emberhátrányban vagyunk.

30. perc: Mocsai Lajos kapott sárga lapot. Gústavsson-védéssel zárult az első félidő.

30. perc: Mikler zsinórban két bravúrt is bemutatott, ráadásul emberhátrányban.

29. perc: Schuch kapott két percet, amiért lebirkózta ellenfelét. Izlandi időkérés.

28. perc: Gunnarsson emelése után, Gulyás értékesítette Zubai remek passzát (11-14).

26. perc: Törő már azonos létszámban talált be gyors megindulás végén (10-13).

26. perc: a világbajnoki újonc Mikler emberelőnyben nagyot védett lábbal. Bravó!

25. perc: izlandi kiállítás, hetes és újabb Mocsai-találat. Feljöttünk négy gólra (9-13).

24. perc: az újabb izlandi gól után Fazekas-Mikler csere a magyarok kapujában.

23. perc: Mocsai hétméteresből túljárt a jól védő Gústavsson kapus eszén (8-12).

21. perc: emberelőnyben egy elrontott támadás után Illés lőtt nagy gólt (7-12).

20. perc: Pálmarsson átlövésből a jobb alsó sarokba zúdította az állást – 12-6 oda.

20. perc: az újabb izlandi gól után Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért.

19. perc: Gunnarsson emberelőnyben, beállóból 11-6-ra alakította az állást.

17. perc: Ilyést kiállították; Sigurdsson szélről a hosszú alsó sarokba lőtt (6-10).

16. perc: Sigurdsson a kapufára lőtte a ziccerét, Törő viszont nem hibázott (6-9).

14. perc: gyors egymásutánban Stefánsson és Gunnarsson is bevette a kapunkat (5-9).

13. perc: szabaddobást követően átlövésből Ilyés csökkentette a különbséget (5-7).

12. perc: lerohanás végén Sigurdsson is feliratkozott az eredményjelzőre (4-7).

11. perc: Petersson átlövéséből nagy gól ragasztott a bal alsó sarokba (4-6).

11. perc: Gulyás kiharcolta, Mocsai a kapufa segítségével belőtte a hetest (4-5).

9. perc: Stefánsson értékesítette az újabb izlandi hetest. Gulyás szépített (3-5).

8. perc: a mérkőzés első hetesét Gudjónsson gólra váltotta – 4-2 Izlandnak.

7. perc: Atlason lerohanás után növelte az előnyt, majd Gál is duplázott (2-3).

6. perc: Atlason találatával vezet a 2008-as pekingi olimpia ezüstérmese (1-2).

5. perc: rossz lövés az izlandi, elkapkodott támadás a magyar oldalon.

4. perc: Gál beállóban a kapuba pattintott, de gyorsan jött az izlandiak válasza (1-1).

3. perc: Gál kapu mellé lőtt, átellenben Fazekas védett egy lapos lövést.

1. perc: mi kezdtük a meccset, több mint egy percig támadtunk – gól nélkül.

A veszprémi Fazekas kezd a magyar válogatott kapujában Izland ellen.

Izland ellen 22 győzelem 2 döntetlen és 12 vereség a mieink mérlege.