Magyarország-Svédország 19-24

A svédek elleni vereséggel a magyar csapat kiesett a női kézilabda Európa-bajnokságon, vagy 9., vagy 10. lesz.

Eb, középdöntő, II. csoport, Lillehammer:

60. perc: a svédek hét góllal voltak jobbak a második félidőben. A végeredmény: 19-24.

60. perc: Gulldén-gól itt, Grubbström-védés ott. Elfáradtunk a végére (24-19).

58. perc: Torstenson nyolcadik góljával 23-19 az állás. Grubbström ismét védett.

58. perc: megy el a hajó – Torstenson révén ismét három gól svédek előnye (19-22).

57. perc: Torstensonnal nem bírunk, Szekerest kiállították a magas svédről.

56. perc: Tomori labdát szerzett, majd Szamoránsky faragott a hátrányból (19-21).

55. perc: nem tudunk mit kezdeni a svédek védekezésével és Grubbström kapussal.

54. perc: Torstenson jócskán mellé lőtt, közben rosszul esett – kicsit ápolni kellett.

53. perc: Tomori blokkolt lövése csemege volt Grubbströmnek. Nagyon nem megy…

52. perc: Johansson két magyar között vitte be a labdát – és be is lőtte (18-21).

51. perc: 18-20-nál Mátéfi időt kért, majd Grubbström védett egy könnyű lövést.

50. perc: Johansson a svédek nyerőembere, neki köszönhetően kettővel vezetnek…

49. perc: Gulldén kapott nagyot, az ezért járó hetest Torstenson vágta be (18-19).

47. perc: Gulldén első gólját szerezte – „kipókhálózta” a bal felső sarkot (18-18).

46. perc: már fenn volt a bírók keze, amikor Torstenson jócskán fölé lőtte a labdát.

44. perc: szerencsésen került a labda Bulath-hoz, a lényeg, hogy bevágta (18-17).

43. perc: Bulath bejátszása után Szabó beállóból 17-16-ra alakította az eredményt.

41. perc: Szucsánszkira lehet számítani, az irányító bevarrta a hétméterest (16-16).

40. perc: Bulath a kapufát találta el, később Tomori lövését védte a svéd kapus.

39. perc: Johansson góljával a mérkőzés folyamán először vezetnek a svédek (15-16).

38. perc: újabb két svéd találat egyenlítést eredményezett – jelenleg 15-15 állás.

36. perc: Wiel Fredén a szélről Pálinger feje fölött helyezett a kapuba (15-13).

35. perc: egyenlő létszámban a két csapat. A bírók „támadóhibát” fújtak a svédeknél.

35. perc: Boson szerencsés góljára Kovacsicz gyorsan válaszolt a jobb szélről (15-12).

33. perc: azonnal kihasználjuk az emberelőnyt, Szabó beállóból lőtt gólt (14-11).

31. perc: svéd góllal kezdődött a második félidő, majd Bulath is betalált (13-11).

30. perc: Mátéfi Eszter időkérése ellenére sincs újabb gól. A szünetben 12-10 – ide.

30. perc: emberelőnyben – Flognman révén – a svédek feljöttek két gólra (12-10).

28. perc: Bulath kiállíttották, a svédek hetest is kaptak – Torstenson belőtte (12-9)

27. perc: Vérten a kapus feje és a kapufa között bombázott a rövid felsőbe (12-8).

26. perc: Wiel Fredén a jobb szélről 11-8-ra alakította a mérkőzés állását.

25. perc: Szabó a lécre pattintott, Vérten már pontosabb volt. Svéd időkérés (11-7).

24. perc: Szucsánszki hetedik gólja előtt a labda minkét kapufát érintette (10-7).

22. perc: Szucsánszki majdnem eltörte a lécet, átellenben Pálinger bravúrral védett.

19. perc: a kapufa ismét velünk volt, majd Szucsánszki hetesével nőtt az előny (9-7).

19. perc: Tomori a pályán. A svédek egyenlítését a kapufa akadályozta meg. Köszönjük.

18. perc: Torstenson büntetőből elért góljával egy gólra feljöttek a svédek (8-7).

17. perc: Tóth Tímeát is „kiszórták” a bírók, így kettős emberhátrányba kerültünk.

16. perc: Szucsánszki kapott kétperces büntetést. Torstenson szépített (8-6).

15. perc: Johansson átlövésből, a kapufa segítségével már a második gólját lőtte (8-5).

13. perc: Szucsánszki a jobb felsőbe tüzelt – csakhogy gyorsan jött a svéd válasz (8-4).

12. perc: Kovacsics újabb találata után kapust cserélt a svéd válogatott (7-3).

10. perc: Wiel Fredén szélről, Kovacsics beindulásból volt eredményes. Az állás: 6-3.

9. perc: Gulldén hétméteresét lábbal védte a magyar kapus – eddig minden jól alakul.

8. perc: Bulath előtt két svéd tornyosult, hiába, a labda a bal felsőben landolt (5-2).

8. perc: Szucsánszki tarthatatlan, ezúttal a szaggatottról lőtt a kapu bal oldalába (4-2).

6. perc: Pálinger a kapufa segítségével védett, majd Kain is bemutatott egy bravúrt.

5. perc: rossz magyar indítás után Wiel Fredén kapott labdát a szélen, s bevarrta (3-2).

4. perc: Szucsánszki kiszorított helyzetből a kapus lábai között talált be (3-1).

3. perc: Boson szélről lőtt góljára Szucsánszki válaszolt hétméteresből, ezzel 2-1.

1. perc: az első támadásból sikerült gólt szerezni: Szucsánszki lőtt a bal felsőbe (1-0).

Pálinger Katalin, a magyarok kapusa most szerepel 250. alkalommal a válogatottban.

Jó előjel lehet, hogy az Eb-selejtezőkön, és az olimpián is legyőztük a svéd csapatot.