Növelte előnyét az őszi bajnok Dortmund

Az éllovas Borussia Dortmund kétgólos győzelmet aratott Nürnbergben a Bundesliga 15. fordulójának zárómérkőzésén, ezzel tíz pontra növelte előnyét a második helyezett Mainzcal szemben.

Az ezúttal is Hajnal Tamás nélkül felálló vendégek – akik már a találkozó előtt őszi bajnoknak vallhatták magukat – mind a nyolc idegenbeli meccsüket megnyerték a mostani szezonban. A mérkőzés eseménytelenül folydogált a 23. percig, ekkor Sahin szabadrúgásából a berobbanó Hummels fejelt a hálóba.

A gól rossz ómennek bizonyult a nürnbergieknek – a Dortmund idén tizenkétszer szerzett vezetést, s valamennyiszer győzött. A listavezető a továbbiakban is fölényben játszott; a végeredményt végül a sérült Barriost helyettesítő Lewandowski állította be, aki a 88. percben bombázott a felső sarokba.

Nürnberg-Dortmund – összefoglaló:

A dobogó legalsó fokán a Leverkusen megerősítette helyét: a BayArenában fordulatos találkozón a hazaiak 3-2-re legyőzték a Kölnt, de így is 11 pont a lemaradásuk a fekete-sárgák mögött.

Kikapott a Newcastle
Sorozatban ötödik mérkőzésén maradt nyeretlen a szezont remekül kezdő, újonc Newcastle United a Premier League-ben: a „szarkák” a 16. forduló vasárnapi játéknapján a West Bromwich Albion otthonában maradtak alul – az utóbbi öt kört tekintve ez volt a harmadik vereségük.

Bundesliga, 15. forduló:
Leverkusen-Köln 3-2 (1-1)
BayArena, 30 210 néző. Vezette: Brych
Gól: Helmes (21.), Barnetta (55.), Reinartz (61.), illetve Geromel (27.), Lanig (65.)
Leverkusen: Adler – Castro, M. Friedrich, Hyypiä (Rolfes, 44.), Kadlec – Vidal, Reinartz – Sam (L. Bender, 70.), Renato Augusto (Balitsch, 79.), Barnetta – Helmes
Köln: Mondragon – Brecko (Terodde, 85.), Geromel, Mohamad, Ehret – Petit, Pezzoni (Lanig, 64.) – Jajalo, Matuschyk, Podolski – Freis (Ionita, 70.)

Leverkusen-Köln – összefoglaló:

Nürnberg-Dortmund 0-2 (0-1)
Easy-Credit-Stadion, 48 500 néző. Vezette: Weiner
Gól: Hummels (23.), Lewandowski (88.)
Nürnberg: R. Schäfer – Judt (Ekici, 68.), Maroh, Wolf, Plattenhardt – Simons – Hegeler, Cohen (Mendler, 83.), Gündogan, Mak (Eigler, 75.) – Schieber
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Szubotics, Hummels, Schmelzer – Sahin (Felipe Santana, 90.), S. Bender – M. Götze, Kagawa (Da Silva, 85.), Grosskreutz (Blaszczykowski, 61.) – Lewandowski

Az élcsoport:
1. Dortmund 40 pont (37-9), 2. Mainz 30 (26-16), 3. Leverkusen 29 (29-21), 4. Hannover 28 (22-23), 5. Freiburg 24 (20-23), 6. Hoffenheim 23 (29-19), 7. Bayern 23 (23-17), 8. Frankfurt 23 (23-20)

Premier League, 16. forduló:
West Bromwich-Newcastle United 3-1 (1-0)
Gól: Tchoyi (32.), Odemwingie (71., 89.), illetve Lovenkrands (90.)

Sunderland-West Ham 1-0 (1-0)
Gól: Henderson (34.)

1. Arsenal 32 (34-18), 2. Manchester United 31 (35-16, 15 mérkőzés), 3. Chelsea 30 (30-11), 4. Manchester City 29 (21-12), 5. Tottenham 26 (24-21), 6. Bolton 23 (28-23), 7. Sunderland 23 (20-18)