Növelte előnyét a Milan

A Milanban Ibrahimovic ismét tündökölt, a svéd kiosztott egy nagy passzt, majd lőtt egy óriási bombát. A Roma vezetett, majd szépen fejreállt Veronában. Videó.

A Vass Ádámmal a kezdőcsapatban felálló Brescia 3-0 vereséget szenvedett a listavezető Milan otthonában a Serie A 15. fordulójában. A kiscsapat már az első félidőben kitűzte a fehér zászlót.

Előbb Ibrahimovic bolondított meg minden arra járót a balszélen (Zebina és Vass Ádám bánta a svéd cseleit), lapos passzára pedig Boateng érkezett a legjobb ütemben. A 28. percben már kettő volt közte: félénk bresciai labdakihozatal közben Hetemaj óriási labdával indította Robinhót, kár, hogy ezt ellenfélként tette – a kis brazil köszönte szépen.

Két perccel később Ibrahimovic kapott labdát a tizenhatos előterében, befordult, tett egy cselt, majd óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. A 3-0 után a Milan lassított, a Brescia képtelen volt megújulni. Vasst a második félidő derekán lekapta edzője, Giuseppe Iachini, de ettől nem lett veszélyesebb a Brescia. A hajrában még Robinho és a csereként beáll Ronaldinho is elszórakozott egy lehetőséget – a lényeg: nyert a Milan, s tíz ponttal vezet az Inter előtt, de a Romával szemben is növelte előnyét.

Milan-Brescia – összefoglaló:

A Tottit a padon jegelő fővárosiak ugyanis remek kezdés ellenére nem bírtak a Chievóval. A meccs pár perces késéssel kezdődött – Nicola Rizzoli ugyanis tüzetesen megvizsgálta a gyepet, s csak hosszas tanakodás után vélte játékra alkalmasnak. A csapatok nehezen találtak egyensúlyt a csúszós felületen, a jégkorcsolyában viszont a siker útjára (hosszú, előrevágott labdák) hamarabb rájövő rómaiak bizonyultak jobbnak: Simplicio egy remek emelgetés – Rigoni bánta – után ívelt a hálóba.

A brazil később Cassetti passzából Andreollit is megtréfálva helyezett Sorrenttino kapujába. Térfélcsere után Moscardelli távolról lőtt Julio Sergio kapujába (a kapus megkésve mozdult), majd Granoche egyenlített öt perccel a vége előtt, s a rómaiak helyzete pillanatokkal később még rosszabbra fordult, a durva De Rossit ugyanis kiállította a játékvezető.

Chievo-Roma – összefoglaló:

A hajrában Méxes a gólvonalról mentett, maradt a 2-2, a Roma a hetedik, a Chievo a kilencedik a tabellán.

Serie A, 15. forduló:
Milan-Brescia 3-0 (3-0)
Giuseppe Meazza, 41 418 néző. Vezette: Gervasoni
Gól: Boateng (3.), Robinho (28.), Ibrahimovic (30.)
Milan: Abbiati – Abate, Nesta (Yepes, 46.), Thiago Silva, Zambrotta – Gattuso, Pirlo, Ambrosini (Flamini, 64.) – Boateng – Ibrahimovic (Ronaldinho, 70.), Robinho.
Brescia: Sereni – Zebina, Bega, Martinez – Berardi, Hetemaj, Vass (Budel, 66.), Daprelà – Kone (Eder, 59.), Diamanti – Caracciolo.

Chievo-Roma 2-2 (0-2)
Marc’ Antonio Bentegodi, 8 ezer néző. Vezette: Rizzoli
Gól: Moscardelli (61.), Granoche (83.), illetve Simplicio (26., 44.)
Kiállítva: De Rossi (83., Roma)
Chievo: Sorrentino – Frey, Andreolli, Cesar, Mantovani – Fernandes (Bogliacino, 78.), Rigoni, Marcolini (Granoche, 60.) – Constant – Pellissier, Moscardelli (Sardo, 90.).
Roma: Julio Sergio – Cassetti, Méxes, N. Burdisso, Castellini – Brighi, De Rossi, Greco (Taddei, 66.) – Simplicio (Menez, 85.) – Vucinic, Adriano (Borriello, 78.).

Pénteken játszották:
Lazio-Inter 3-1 (1-0)
Gól: Biava (27.), Zarate (52.), Hernanes (89.), illetve Pandev (74.)

Az élcsoport:
1. Milan 33 pont (26-12), 2. Lazio 30 (20-12), 3. Juventus 24 (26-14, 14 mérkőzés), 4. Napoli 24 (23-17, 14), 5. Palermo 23 (25-19, 14), 6. Inter 23 (20-14), 7. Roma 23 (20-20), …9. Chievo 20 (15-13),…18. Brescia 12 (11-20)