Komanék beérték az Intert

A Sampdoria Komannal a soraiban számolt hármat a magyar válogatott középpályás tavalyi csapatára, míg a rivális Genoa Leccéből tért haza három ponttal.

Mindkét magyar érdekeltségű genovai csapat nyert a Serie A 15. fordulójának vasárnapi játéknapján: a Sampdoria a Barit győzte le 3-0-ra, míg a Genoa a Leccét múlta felül – idegenben – 3-1-re. Koman Vladimir a 69. percig volt a pályán a Sampdoriában, míg Rudolf Gergelyt a 86. percben cserélték be a Genoában.

Genovában a Sampdoria hamar előnybe került Pazzini találatával. Rossi kezezett a tizenhatoson belül, a támadó pedig gólra váltotta a büntetőt. A 32. percben aztán eldőlt: a tizenegyes előtt hibázó Rossi megkapta második sárgalapját, a reklamáló Ventura szakvezető pedig a lelátón végezte.

A Bari ugyan kitartott a szünetig, ám térfélcsere után a Komanhoz hasonlóan a déli csapatban is megfordult Guberti az 55. percben betört a tizenhatosra, majd kilőtte a felső sarkot. Öt perccel később a középpályás lövése megpattant Gazzin, s becsapta Gillett-t. A 3-0 eredményeként a Samp pontszámban utolérte az Intert és a Palermót, s csak kevesebb rúgott gólja miatt a hetedik – ellenben megelőzte a Romát.

Sampdoria-Bari – összefoglaló:

A Genoa a kilencedik helyre lépett elő, mivel Leccében besöpörte mindhárom pontot. A Fiorentina csapatánál a sokáig eltiltott román Mutu kezdi meglelni formáját – a támadó középpályás góljával a toszkánok legyűrték a Cagliarit. Az Inter ellen legutóbb kettőt hintő Crespo is remek formában van, a Parma az argentin két találatával múlta felül az Udinesét.

Lecce-Genoa – összefoglaló:

Serie A, 15. forduló:
Sampdoria-Bari 3-0 (1-0)
Luigi Ferraris, 25 ezer néző. Vezette: Pierpaoli
Gól: Pazzini (17.), Guberti (56., 61.)
Kiállítva: Rossi (32.)
Sampdoria: Curci – Cacciatore, Gastaldello, Volta, Ziegler – Koman (Mannini, 69.), Palombo, Tissone, Guberti (Accardi, 77.) – Marilungo (Pozzi, 71.), Pazzini.
Bari: Gillet – A.Masiello, Belmonte, Rossi, Galasso – D’Alessandro (Almiron, 53.), Gazzi, Donati, Pulzetti – Rana (Alvarez, 53.), Rivas (Caputo, 62.).

Lecce-Genoa 1-3 (1-0)
Gól: Ofere (45.), illetve Toni (55.), Rafinha (76.), Rossi (94.)

Cesena-Bologna 0-2 (0-1)
Gól: Di Vaio (31.), Britos (87.)

Fiorentina-Cagliari 1-0 (0-0)
Gól: Mutu (52.)

Parma-Udinese 2-1 (1-1)
Gól: Crespo (24., 55., az első 11-esből), illetve Di Natale (35.)

Az élcsoport:
1. Milan 33 (26-12), 2. Lazio 30 (20-12), 3. Juventus 24 (26-14, 14 mérkőzés), 4. Napoli 24 (23-17, 14), 5. Palermo 23 (25-19, 14), 6. Inter 23 (20-14), 7. Sampdoria 23 (18-12), 8. Roma 23 (20-20), 9. Genoa 21 (13-14)