Pécsi siker Rigában

A Pécs nagy csatában győzött szerdán a lett Riga vendégeként a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

Az első fordulóban a letteket odahaza 66-60-ra verő pécsiek alaposan belekezdtek a szintén 1/4-es mutatónál tartó Riga csarnokában: a baltiak csak 0-14-nél dobták első kosarukat. Mivel azonban a magyar bajnok csak 6 pontot hozott össze a második negyedben, a félidőre a házigazdák csökkentették hátrányukat (21-24).

Térfélcsere után kiegyenlített lett a rendkívül pontszegény találkozó, baranyai részről főként az amerikai Quigley és Griffin jeleskedett.

Az utolsó játékrész 38-39-ről kezdődött, s mivel a hazaiak ismét sok lehetőséget kihagytak, a Djokics-együttes megszerezte második diadalát az idényben. A 2/4-gyel álló pécsiek jövő csütörtökön a lengyel Krakówot fogadják.