Elpáholták az AS Romát – videó

Az olasz labdarúgó-bajnokság14. fordulójában, Palermóban megszakadt az AS Roma veretlenségi sorozata.

A fővárosi együttes a mostani vereségét megelőzően a 6. fordulóban, a Napoli ellen (0-2) nyelte le utoljára a vereség keserű piruláját az olasz élvonalbeli pontvadászatban.

Az első félidőben helyzetek kihagyásában „jeleskedett” a Roma, majd palermói részről Miccoli bal alsó sarkos lövésével a 20. percben megszerezte a vezetést az övéinek.

Gólösszefoglaló

A szünet után kedvére kontrázhatott a Palermo, és növelte is az előnyét. Balzaretti baloldali beadása után Ilicic közelről volt eredményes, ahogy négy perccel később Nocerino is, aki egy formás kontratámadás végén 3-0-ra növelte a szicíliaiak előnyét.

Az AS Roma erejéből mindössze a szépítésre futotta, nem sokkal a lefújás előtt Totti éles szögből találta meg a hosszú alsó sarokba vezető utat.

Győzelmével a Palermo a hatodik helyre jött fel a tabellán, míg a Bajnokok Ligájában is érdekelt AS Roma lefelé liftezett: jelenleg a hetedik helyet birtokolja a Serie A-ban.