Federeré a londoni trón

Roger Federer nyerte a londoni Mesterek Kupáját: a svájci a döntőben a világelső Rafael Nadalt verte három szettben.

A két nagy rivális mérkőzése ismét nagy csatát eredményezett – két szett erejéig. Az elsőben Federer dominált, mindössze három (!) pontot veszített a szervajátéka alatt, míg 4:3 után elvette riválisa adogatását.

A Londonban ellenállhatatlanul teniszező Federer játéka a másodikban is csak egy kicsit esett vissza, Nadal viszont alaposan feljavult – a svájci öt labdamenetet vesztett az adogatásaiból, ellenben ebből négyet a második játékban, így 2:1 után Nadal breakelt, s 3:1-es vezetése után nem adta ki kezéből a játszmát sem.

A mindent eldöntő szettben viszont már csak Federer volt a pályán. 2:1-es vezetésénél a szerváló Nadal játéka „dadogni” kezdett, s 40-40 után a svájci végül kicsikarta a sikert. Ezt követően magabiztosan hozta az adogatójátékát, majd a hatodik játékban 30-0-val indított a spanyol adogatásánál, s bár az egy fonákegyenessel kapaszkodott, ezt követően a hálóba ütött – 15-40. Riválisa két lehetőségéből már az elsőt kihasználta, s az este látottak alapján nyilvánvaló volt, hogy innen nem lesz fordítás.

Nem is lett. Federer három tökéletes szerva után ugyan az első meccslabdáját elrontotta, a másodikat azonban nem – egy keményen megütött tenyeressel pontot tett a csata végére, s ezzel pályafutása ötödik év végi versenyét is megnyerte.

A spanyol először jutott be a torna döntőjébe. Kettejük párharcában – ezzel együtt – továbbra is Nadal vezet 14-8-ra.

Mesterek Kupája, London
Döntő:
Federer (svájci, 2.)-Nadal (spanyol, 1.) 6:3, 3:6, 6:1

Páros, döntő:
Nestor, Zimonjics (kanadai, szerb, 2.)-Bhupathi, Mirnyij (indiai, fehérorosz, 4.) 7:6, 6:4