Elvesztette első helyét a Chelsea

Tovább tart a Chelsea botladozása. Az angol címvédő ezúttal a Newcastle United ellen vesztett pontokat – de legalább nem kapott ki. A Chelsea együttesét minősíti, hogy a United több kulcsjátékosát nélkülözte. Németországban megszakadt a Werder rossz sorozata.

A hazaiaknál az eltiltott Barton, Coloccini és Williamson, valamint a sérült Nolan sem léphetett pályára – igaz, a vendégeknél elsősorban a Lampard-Terry-Essien triász hiánya érződött, de nagyon. A vendéglátók igencsak megnyomták az első negyedórát, Taylor és Ameobi
gyors egymásutánban veszélyeztette Cech kapuját, majd Carroll használta
ki Alex és Cech „kontakthibáját”, s a támadó köszönte szépen.

A Chelsea-nek jó 21 percre volt szüksége ahhoz, hogy igazán tűz alá vegye Krul kapuját: Alex fejesénél a holland kapus verve volt, viszont Jose Enrique a gólvonalról kivágta a labdát. A középpályás tanácstalanság közepette a 37. percben két elefántcsontparti, Drogba és Tiote alakított – a támadó feldobta magát, ám a játékvezető nem honorálta.

A Drogba-féle színjáték hatása alá kerülő Andre Marriner játékvezető nem sokkal később Tiote és Cole összecsapása után sem fújt – ám tévedett, s ezzel büntetőtől fosztotta meg a londoniakat. A vendégek végül az első játékrész hajrájában egyenlítettek: Mikel indította Maloudát, aki Kalou-t szöktette. A támadó ellépett Campbell mellett, majd lőtt, s a megpattanó labda becsapta Krult.

Szünet után is nyomott a Chelsea, ám a támadásokban kevés volt a képzelőerő. Az első helyzetig az 56. percig kellett várni, ekkor egy remek labdakezelés után Drogba tornásztatta meg a hazai kapust, míg hat perccel később Cech rosszul jött ki, Routledge kapásból lőtt, ám Cole a vonalon tisztázott.

A 77. percben Drogba kezezés után talált a hálóba, a legnagyobb helyzetet azonban Kalou puskázta el: Krul és védői egymásra vártak, így a labda eljutott a csatárig, ám a londoni mellétrafált. Maradt az 1-1, s mindez azt jelenti, hogy a 15. fordulóban a Blackburnt elkalapáló Manchester United állt a tabella élére.

Akárcsak a múlt héten, az Arsenal vendégeként, a 15. forduló vasárnapi zárómérkőzésén is hátrányból fordítva nyert a Tottenham Hotspur, amely ezúttal a Liverpoolt győzte le a White Hart Lane-en 2-1-re.

A “vörösök” szereztek vezetést Martin Skrtel révén, majd a fordulást követően – miután a londoniak csatára, Jermain Defoe büntetőt hibázott – a menteni igyekvő szlovák védő a saját kapujába is betalált. Az izgalmas hajrából aztán a hazaiak jöttek ki jobban: az egyedül kiugró Aaron Lennon a 92. percben döntötte el a három pont sorsát.

Hugo Almeida mérlege: három gól, egy piros (MTI/EPA)

Hugo Almeida triplájával nyert a Werder
A Werder Bremen Hugo
Almeida három góljával nyert a vendég St. Pauli ellen a Bundesliga 14.
fordulójának vasárnapi játéknapján. A triplázó játékost a hajrában
kiállították.

Premier League, 15. forduló:
Newcastle-Chelsea 1-1 (1-1)
St. James’s Park, 46 469 néző. Vezette: Marriner
Gól: Carroll (6.), illetve Kalou (45.)
Newcastle: Krul – Jose Enrique, Campbell, Simpson, Taylor – Guthrie, Routledge, Gutierrez, Tiote – Carroll, Ameobi (Ranger, 77.)
Chelsea: Cech – Bosingwa, Ivanovics, Alex, A. Cole –Ramires, Mikel (Sturridge, 80.), Malouda – Kalou, Drogba, Anelka

Tottenham-Liverpool 2-1 (0-1)
Gól: Skrtel (öngól, 66.), Lennon (92.), illetve Skrtel (42.)

Az élcsoport:
1. Manchester United 31 pont (35-16), 2. Chelsea 29 (29-10), 3. Arsenal 29 (32-17), 4. Manchester City 26 (20-12), 5. Tottenham 25 (23-20), 6. Bolton 23 (28-22)

Bundesliga, 14. forduló:
Werder Bremen-St. Pauli 3-0 (2-0)
Gól: Hugo Almeida (1., 20., 64.)
Kiállítva: Hugo Almeida (80.), illetve Thorandt (90.)

Köln-Wolfsburg 1-1 (0-0)
Gól: Novakovic (51.), illetve Cicero (81.)

1. Dortmund 37 pont (35-9), 2. Mainz 30 (25-14), 3. Leverkusen 26 (26-19), 4. Hannover 25 (20-22), 5. Bayern München 23-15), …11. Werder 18 (22-31),… 13. Wolfsburg 14 (22-23), 14. St. Pauli 14 (13-23), …16. Köln 12 (15-27)