Elmaradt az újabb szegedi bravúr

A Pick Szeged nem tudta megismételni bravúros győzelmét a Csehovszki Medvegyi ellen; Skaliczki László legénysége hazai pályán 29-22-re kikapott az orosz csapattól a férfi kézilabda BL-ben.

A bravúros, 26-25-ös szegedi siker után kemény visszavágásra készültek az oroszok, akik már a meccs elején elhúztak 3-1-re, de ekkor még egyenlítettek a hazaiak.

A folytatásban egyre jobban ellépett az előző idényben elődöntős vendégcsapat (4-8, 7-12), és végül megnyugtató nyolcgólos előnnyel zárta az első félidőt.

A szünet után sikerült a Skaliczi-gárdának egy kissé lefaragni a hátrányból (14-19), sőt a félidő derekán, 17-21-nél esély volt arra, hogy három gólra csökkenjen az oroszok előnye.

A ziccert azonban nem tudták értékesíteni a szegediek, így maradt a hol öt, hol pedig hatgólos vendégvezetés, amely a hajrában egy elpackázott hazai helyzet után végül hétre nőtt.

Férfi BL, 6. forduló, C csoport:
Pick Szeged-Csehovszki Medvegyi (orosz) 22-29 (8-16)
A csoport másik mérkőzésén:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Kadetten Schaffhausen (svájci) 31-32 (14-16)
Az állás:
1. Valladolid (spanyol) 10 pont/6 mérkőzés, 2. Csehovszki Medvegyi 9/6, 3. PICK SZEGED 6/6, 4. Aalborg (dán) 4/6, 5. Schaffhausen (svájci) 3/5, 6. Minszk 2/5